רביעי, 05 דצמבר 2018 10:30

ישיבת מועצה חגיגית

מועצה מקומית כפר-ורדים

 

5 דצמבר 2018

השבעת המועצה החדשה של כפר ורדים

אתמול יום שלישי 4/12/18 התכנסה ישיבת מועצה חגיגית באולם המארג.

בישיבה הושבעו חברי המועצה הנבחרת ונפרדו מחברי המועצה היוצאת.

 

בטקס שנערך אתמול בערב נכחו גם הצוות הבכיר של עובדי המועצה, בני משפחותיהם של חברי המועצה ותושבים. בישיבה ברכו ראש המועצה היוצא סיון יחיאלי וראש המועצה הנכס אייל שמואלי.

נורית שפירא, דבירה גזית, ציפי דיקמן, איריס וקנין ומאיר גרינפלד סיימו את חברותם במועצה. אל המועצה מצטרפים איתן היימן, עופר חלה, טוביה ארז, שרונה מאייר וקרן דרוקמן אדיב. עופר כהן, יואב ניצב ויורם איילון ממשיכים בכהונתם.

אייל שמואלי ראש המועצה המקומית כפר ורדים: "ראש העיר מעלות תרשיחא מר ארקדי פומרנץ, ראש המועצה היוצאת- סיון יחיאלי, חברי המועצה היוצאת, חברי המועצה הנכנסת, בני משפחה, עובדי מועצה ותושבים יקרים.

ערב טוב וחג אורים שמח לכולכם,

אני מתכבד ומתרגש לפתוח את ישיבת המועצה החגיגית לאורם של נרות החנוכה.   משחר ההיסטוריה מנסה האדם להבין ולחקור את מהות האור. אפשר לבחון את האור מהרבה היבטים- דרך אופטיקה, חשמל, פוטוסינתזה, מערכת הראייה ועוד ועוד.  אבל היום אני רוצה לדבר על האור כמשל לטוב.

אני רוצה לדבר על האמונה בטוב כתפיסת עולם וכדרך חיים. הבחירה בחיים ציבוריים מסמלת בעיני את האמונה בכך שניתן לשנות, לעצב את המציאות ולקדם אותה לעבר עתיד טוב יותר. מי שלא מאמין שיש בכוחו לשנות את העולם, גם אם הוא  רק העולם שלנו כאן בכפר ורדים, איננו קם מהספה ויוצא לבקש את אמון הציבור. מי שאין בו את התשוקה לעשות טוב ולהגדיל את הטוב איננו מתנדב לשאת על שכמו את האחריות הגדולה הזאת.

משפט יהודי אומר שמעט מהאור מגרש הרבה מהחושך. הגדלת האור היא מאבק יום יומי. עצם הבחירה שלכם חברי המועצה לשאת באחריות הציבורית לאורך שנים היא ביטוי לאמונה שלכם בכך שהטוב הוא אפשרי ובמחויבות שלכם לכך שיתממש לטובת הקהילה כולה.

היכולת שלנו להגדיל את הטוב ולחולל שינוי תלויה ביכולת שלנו לאחד כוחות ולפעול ביחד, ואם הזכרתי משפט יהודי חכם אני רוצה לצטט משפט אפריקאי ידוע שאומר-  אם אתה רוצה להגיע מהר לך לבד, אם אתה רוצה להגיע רחוק לך ביחד, ואנחנו רוצים להגיע רחוק.

אני רוצה לחיות ביישוב משגשג  ובר- קיימא שחיה בו קהילה בעלת חוסן. קהילה שיש בה מעגלי תמיכה וצמיחה רלוונטיים לכל שלב בחיים. אנחנו רוצים רוצה יישוב שהוא אבן שואבת לצעירים איכותיים שרוצים להקים פה את ביתם ולגדל את ילדיהם. יישוב שמי שגר בו מרגיש אליו תחושה של שייכות  ומי שלא גר בו היה רוצה לגור בו ולהשתייך אליו. יישוב שהצעירים שלו יובילו בהישגים שלהם בכל תחומי העשייה והדעת ובעתיד גם ייטלו תפקיד בהנהגת המדינה.

זה המקום לציין את הנוער של כפר ורדים שמוביל באחוזי הגיוס לגברים במועצות המקומיות הקטנות 94.9%. אנו רואים את הצעירים שלנו מובילים בצבא בשירות איכותי ומשמעותי ומובילים בתחומים רבים אחרים.

במועצת כפר ורדים קיימת מסורת של עבודה משותפת ועניינית גם כאשר ישנם חילוקי דעות ואי הסכמות. יכולת של כלל החברים להתעלות מעל לכל שיקול ולאחד כוחות לטובת האינטרס הציבורי. כפר ורדים נמצא מול אתגרים לא פשוטים ומעל הכל עומד על הפרק עניין הטבת המס. אחדות כוחות ועבודה משותפת נדרשים כעת יותר מתמיד.

 

בנקודה זו אי אפשר שלא לציין את תרומתו של ראש המועצה היוצא סיוון יחיאלי שניהל מאבק עיקש ובלתי מתפשר לקיומה של הטבת מס בכפר ורדים. בשבועות שעברו מאז הבחירות סיון הקדיש את הזמן לסייע לי להיכנס לתפקיד. ישבנו יחד שעות ארוכות. נסענו מספר פעמים לירושלים, הסתובבנו במסדרונות הכנסת ובוועדות השונות כדי לפגוש את הנפשות הפועלות בעניין הטבות המס. סיון, עד כמה זה יוצא דופן ולא מובן מאליו למדתי בכנס ראשי רשויות חדשים שקיים משרד הפנים בשבוע שעבר. פגשתי שם ראשי רשויות שלא זכו ולו ליום חפיפה אחד. ועל כך תודה רבה.

אני רוצה להודות לחברי המועצה היוצאת- סגנית ראש המועצה נורית ווליש שפירא, חברת המועצה דבירה גזית, חברת המועצה צפי דיקמן, חברת המועצה איריס וקנין וחבר המועצה מאיר גרינפלד, ולחברי המועצה שממשיכים לקדנציה נוספת חברי המועצה יורם איילון, יואב ניצב ועופר כהן. על הנשיאה בנטל ועל השעות הארוכות והרבות בהם עסקתם בצרכי הציבור באמונה. תרומתכם גדולה וראויה לכל שבח.

בשבועות שחלפו אני נחשף ולמד כמה דברים מופלאים נעשים כאן בתחומי החינוך הקהילה ההתנדבות התרבות התשתיות ועוד. חלק מהמשימה שלנו תהיה לחשוף ולמתג את העשייה שמתקיימת כאן הן כלפי התושבים פנימה והן כלפי חוץ. בעיני זה חלק מבניית הזהות היישובית ותחושת הגאווה וההזדהות של התושבים עם המקום בו הם חיים. מיתוג של כפר ורדים כיישוב משגשג עם איכות חיים גבוהה, חינוך מעולה וחיי קהילה תוססים, ימשוך משפחות צעירות ואיכותיות שיעדיפו את הכפר על פני כל ישוב אחר בסביבה.

נכון, אני רוצה להגיע רחוק. ורחוק אפשר להגיע רק כשהולכים ביחד. אני מאחל לכולנו שביחד נצעיד את הכפר להצלחה ולשגשוג . 

אני מתכבד לפתוח את ישיבת המועצה הראשונה בהצהרת אמונים למדינת ישראל ולמועצה:

״אני מתחייב לשמור אמונים למדינת ישראל ולמלא באמונה את שליחותי במועצה".