נחנך מרכז ההפעלה המחודש

ביום רביעי 10/1/18 התקיים טקס חנוכת מרכז ההפעלה המחודש של המועצה המקומית כפר ורדים.

במהלך השנה האחרונה התבצעו עבודות שיפוץ ושדרוג של מרכז ההפעלה. המרכז המחודש מציג את הדבר הבא בתפיסת ההפעלה המודרנית ובהטמעת מיטב הטכנולוגיות שיסייעו בניהול מערך הביטחון היישובי, הן בשגרה ובעיקר בעיתות חירום ובהתמודדות עם אתגרים מורכבים.

 

מרכז ההפעלה בחירום עבר "מתיחת פנים". כלקח מתרגילים קודמים נעשתה חלוקה מחדש של החלל הפנימי. הופרדו 2 חדרים לטובת צוות מוקדניות וקשר. שודרג כל מערך התקשורת והמחשבים. הותקנה מערכת VIDEO WALL  המאפשרת צפייה בזמן אמת ב 4 מסכים בו זמנית ממספר מוקדים ותקנה שליטה טובה יותר בזמן חירום. בנוסף, נרכש ציוד לחירום (ציוד עזרה ראשונה וציוד חילוץ). גרור סע"ר

(סיוע עצמי ראשוני) וגרור חפ"ק  שהתקבלו מפיקוד העורף ומשרד הפנים. בימים אלו אנו ממשיכים ברכישת ציוד חירום נוסף למתנדבים. לצד מרכז ההפעלה מחסן ציוד ומיגונית שהוצבה בעקבות לקחים מתרגול עם מתנדבים שנערך בשנה שעברה.

סיון יחיאלי, ראש המועצה המקומית כפר ורדים: " מדובר בהשקעה גדולה מאוד של המדינה - רח"ל, פיקוד העורף, משרד הפנים וכל השותפים שלנו לנושא הביטחון והחירום. מרכז ההפעלה המחודש יחד עם הציוד הנדרש לתפעול מערך החירום והמתנדבים משפרים מאוד את יכולתנו להתמודד עם מצבי חירום. תודה לכל השותפים ותודה מיוחדת לתושיה הקב"טית שניצחה על המלאכה.  אנחנו מאחלים לעצמנו ולכל עם ישראל שהמתקן והציוד ישמשו רק  לתרגול".