ספריה

 

לקישור לאתר הספריה לחצו כאן

קישור לדף הספריה בפייסבוק 

שעות פתיחת הספריה:

יום בוקר אחה"צ
א 9:00-13:00 17:00-19:00
ב 9:00-13:00 17:00-19:00
ג סגור סגור
ד 9:00-13:00 17:00-19:00
ה 9:00-13:00 17:00-19:00
ו 9:00-12:00  

  

 

 

 

 

 

 

צוות הספריה

מנהלת הספריה - נטע אבלס

ספרנית – גתית נאה 

ספרנית – יעל שמיר

וכן צוות מתנדבים אשר פועלים בתחומים שונים בסיוע לצוות. 

יצירת קשר: טל. 9972-662

קישור לאתר הספריה 

מופע סיום של קבוצת ספוקן נוער הפועלת במסגרת מח' הנוער במרכז קהילתי הוצג בספרייה במסגרת פעילות הקריאה, במפגש  הוקראו חומרים מקוריים בהנחיית גבי דובדבני תושבת הכפר, היה זה מופע מחשמל, של "שירה מדוברת" – מרגש, מדויק ודוקר. אמנות הספוקן, היא כתיבה אישית, בין סיפור לשירה.

קהל הבאים לספרייה זכה להקשיב ל17 נערים שהשתתפו בתכנית שנתית שמקיים המרכז הקהילתי בישוב, התכנית זכתה לתמיכת החברה למתנ"סים והרשות למאבק בסמים ואלכוהול.

הספוקן נוער הוא מיזם חברתי שמטרתו ליצור בישראל תנועה חינוכית וחברתית שתאפשר לבני ובנות נוער מכל רחבי הארץ להיפגש, להביא עצמם לידי ביטוי ולחוות תהליכי העצמה באמצעות ספוקן וורד –שירה מדוברת.

התכנית מתקיימת זו השנה הראשונה אצלנו והשתתפו בה לאורך השנה כ30 נערים ונערות, זו למעשה הקבוצה הגדולה ביותר בארץ בתחום זה של כתיבה יוצרת ועל כך גאוותנו והערכתנו הרבה לכל אחד ואחת מהנערים והנערות שלנו.

אחד אחד, עלו בני הנוער והקריאו את שיריהם בצורה רהוטה ויוצאת דופן. נכחו באירוע: הורים, בני משפחה, חברים, תושבים, ראש המועצה, אייל שמואלי ,ברכו עופר חלה ,יו"ר הנהלת המרכז הקהילתי ונטע סט- אבלס  מנהלת הספרייה.

שותפים להצלחת הפעילות: מועצת כפר ורדים, המרכז הקהילתי והמנהלת ליאת בלכר, מח' הנוער-לצח עזרן וחן מאיר, לספריה שאירחה את הפעילות, לגבי מדריכת הפעילות היחודית והמוצלחת וכמובן לכל הנערים שיצרו מפרי עטם ומשתפים אותנו ביצירתם.

חודש הקריאה בספריה הפועלת במסגרת המרכז הקהילתי, התאפיין באירועים איכותיים ומעניינים.

את הפעילויות למבוגרים פתח  הסופר דרור משעני, מרצה באוניברסיטת ת"א, עורך ומבקר ספרות. בהרצאה מרתקת שנושאה מתח וספרי בלש, דרור סיפר על ההיסטוריה של ספרות הבילוש בעולם, עם אנקדוטות מצחיקות על תרגומים וטיפוסי בלשים, ועל חווית הכתיבה לספרו רב המכר "שלוש". סדרת הטלוויזיה המוקרנת בימים אלו בערוץ כאן 11, "תיק נעדר" הופקה בעקבות סדרת ספריו אשר מוכרים ומוערכים בארץ ובחו"ל.

הילדים והוריהם נהנו מהצגת תאטרון הקרון, "תאטרון חפצים" המפתח את דמיון הילדים ומפגין שימושים מפתיעים בהם. "מעיל הפלאים" שאותה כתב והציג אורנן ברייר, המופיע עם ההצגה ברחבי העולם, הוא מסע קסום ומרגש של חייט בעקבות מעיל מיוחד. הילדים היו כל כך מרותקים שבסוף ההצגה אורנן הציג בפניהם את כל "סודות המקצוע" וענה על שאלותיהם כיצד עובדים הדברים מאחורי הקלעים.

הפנינג לכל המשפחה התקיים בחורשת הבר-בת בשיתוף עם המרכז למשפחה ומח' הנוער. נמכרו ספרים במבצע ע"י סטימצקי, סופרים מקומיים הציגו את ספריהם. נילי אלדר רכזת תנועת נוע"ם קיימה שעת סיפור ופעילות בנושא "חברות", הספרניות הפעילו פינה של "יצירת ספר" וסימניות לילדים.

גולת הכותרת הייתה, מופע הסיום של קבוצת ספוקן נוער, עם חומרים מקוריים בספריה. הקבוצה מונחית ע"י גבי דובדבני מהכפר, הציגה מופע מחשמל, של "שירה מדוברת"- אמנות זו, היא כתיבה אישית שהיא בין סיפור לשירה. אחד אחד, עלו בני הנוער והקריאו את שיריהם בצורה רהוטה ויוצאת דופן.

האירוע שסיכם את חודש הקריאה התקיים במועדון הקוראים שלנו בהנחיית שלומית ברודצקי, מתנדבת הספרייה על הספר "מזל קטן" מאת קלאודיה פיניארו, חברי הקבוצה הקבועים הודו לה ולחנה ניב שהנחתה בפגישות אחרות.

הספרייה נותנת במה בדף הפייסבוק שלה לאורך השנה, לסופרים מקומיים הרוצים לכתוב על ספריהם. כגון סדנת הכתיבה ברשת בהנחיית הבלוגרית יעל כרמי (לכתיבה אישית בבלוג, פייסבוק ניוזלטר ועוד).

תודות: לראש המועצה מר אייל שמואלי ועובדי המועצה על הנוכחות והסיוע, לעובדי המרכז הקהילתי בראשות ליאת בלכר על התמיכה והליווי, צח רכז הנוער ודורית רכזת הגיל הרך והמשפחה על השותפות בהפקה, לנערי "מחויבות אישית", משרד התרבות על התמיכה בתקציב למפגש הסופר והצגת הילדים, החברה למתנ"סים שמימנה את פעילות הסופקן וורד לאורך השנה.

שמחנו להוביל פעילות תרבותית זו בכפר שהיא מסורת, נתראה בספריה ובאירועים הבאים. תושבים וותיקים וחדשים שאינם רשומים מוזמנים לפתוח כרטיס ולהנות גם מקריאה דיגיטלית ללא תשלום.

 

ספרית כפר ורדים  17.6.19

 

שיתוף פעולה חדש נוצר בין הספריה, אשר במרכז הקהילתי, ובין מועדון "קפה בוקר".

משתתפי "קפה בוקר" – קשישים שמוגבלויות שונות מקשות עליהם את היציאה מהבית –יוצאים פעמיים בשבוע אל פעילות במסגרת מועדון "קפה בוקר" נפגשים עם רחל ברנס, גילה גרנות ומיכל וינטראוב המעבירות להם פעילות בהתנדבות; משוחחות עימם, מקיימות מעגלי הקשבה ומיכל מעבירה שיעורי פלדנקרייז.

המתנדבות רצו לצור קשר בין הקשישים לספריה ולעודד אותם לקרוא למרות הקשיים והמגבלות ולשם כך הזמינו למפגש הראשון את נטע סט-אבלס, מנהלת הספריה, שסיפרה למשתתפים על שירותי הספריה המונגשים. נטע הסבירה כי באוסף הספרייה קיימים גם ספרים קוליים -  על גבי הדיסקים מוקלטים ספרים ידועים כך שמי שמתקשה בקריאה או רוצה רק להאזין, יכול לשאול את הדיסקים האלו, בדיוק כפי ששואלים ספר בספריה. ההקראה איכותית ונעשית על ידי שחקנים וקריינים מקצועיים.

עוד הסבירה נטע, כי למי שמתקשה להגיע לספריה קיים שירות של הבאת ספרים הביתה. תמי איצקוביץ, גם היא ממתנדבות הספריה, מביאה ספרים לבתיהם של קוראים שבשל מגבלות שונות לא יכולים להגיע לספריה בעצמם. מיכל וינטראוב מרכזת את הבקשות ומעבירה אותן לתמי .

ישנם גם בעלי מוגבלויות המגיעים לספריה עם מטפל ולעיתים מגיע גם המטפל בעצמו לספריה, כשליח מטעמו של המטופל. בדרך זאת, יוצאים גם המטפלים נשכרים כיוון שעבורם זוהי דרך להיכרות עם מוסדות הכפר ואנשיו והזדמנות לחוויה תרבותית ולהפסקה מרעננת מעבודתם הקשה. לרוב, המטפלים נמצאים הרחק ממשפחתם החיה בארץ אחרת, והביקור בספריה יכול להקל על בדידותם ולשפר את איכות חייהם בכפר.

שיתוף פעולה ותיק יותר ומוצלח מאוד מתקיים בשנים האחרונות בביקורים הסדירים של דיירי כל דירות "בית בחורש" בספריה. החוסים מגיעים לספריה בליווי מדריכים, בוחרים ספר, קוראים לבד או עם המדריכים ושואלים ספרים.

לעיתים המדריכים יושבים ומקריאים סיפור לכל הקבוצה יחד, מעין "שעת סיפור", ואף זוכים לעזרה בקריאה גם מנערים ונערות התורמים בספריה שעות של "מחויבות אישית".

דיירי "בית בחורש" מכירים היטב את הספרניות, ניגשים, מדברים ומתייעצים איתן בבחירת הספרים.

 

אלו הם רק חלק ממכלול השירותים המונגשים שמספקת הספריה לקוראים.

הספריה פתוחה לכל אדם וילד ומקדמת גם אוכלוסיות מוחלשות על ידי שילוב, תמיכה והכלה.

 

 כתבה: גתית נאה, ספרנית ספריית כפר ורדים

 

 

רביעי, 27 ספטמבר 2017 11:40

מחויבות אישית -זה סרט

מחויבות אישית -זה סרט!!

פרויקט קולנוע מעשי לתלמידי התיכון בכפר

במסגרת מחויבות אישית

 

הנכם מוזמנים להשתתף בפרויקט קהילתי:

יצירת סרט מא'-ת'

לרגל שלושים שנה לספרית כפר ורדים.

מטרת הפרוייקט עידוד הקריאה ושיתוף פעולה בין בני נוער במסגרות החינוך השונות בכפר

 

מי יכול להצטרף?

תלמידי כיתות ט' עד יב' תושבי הכפר

(שעות מחויבות אישית יוכרו בהתאם לתנאים של כל בית ספר)

.

מה עושים במסגרת הפרוייקט?

לומדים לעשות סרטים!

תסריט, צילום, הפקה, סאונד ועריכה.

הפרויקט יכלול כ- 12 מפגשים שבועיים וכן ימי צילום ועריכה, שימוש בציוד צילום מקצועי.

 

מה נדרש?

השתתפות בכל המפגשים, התמדה, עבודת צוות ויצירתיות – חובה.

נסיון קודם – לא נדרש.

 

הנחייה

 שחר גל-נור; מורה, יוצר ומרצה לקולנוע, בוגר בצלאל.

 

התחלה

לאחר יום חשיפה של מחויבות אישית בספטמבר 2017, ב"אמירים" וב"תפן"

 ו/או רישום אצל רכזי מחויבות אישית או רכז הנוער היישובי.

כדאי להרשם -מספר המקומות מוגבל

 

היכן ומתי?

המפגשים יתקיימו בבית הספר "תפן" בחדר הקולנוע כשיש צורך בציוד.

בימי ד' בשעה 17:00

 

בסיום הפרויקט תתקיים הקרנה חגיגית של הסרט.

לפרטים נוספים על הפרויקט מוזמנים לכתוב לשחר: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.או בספריה בטל:04-9972662

 

לקראת סוף החופש הגדול, עם סיום כל הקייטנות וכשכבר לא נשאר מה לעשות בבית, התקיימו בספריה הפועלת במסגרת המרכז הקהילתי שני ימי פעילות איכותיים לעולים לכיתות ב'-ה'.

ביום ראשון, ה – 27.8.17 התקיימה סדנת מספרי סיפורים בהנחיית נורית סדון, תושבת הכפר, בוגרתביתספרלתיאטרוןבובותבחולוןובחיפה.

בסדנה למדו הילדים איך לספר סיפור בעל פה, גם בעזרת בובה או חפץ, השתעשעו מעט בתרגילי תיאטרון ואימפרוביזציה, ולמדו לזכור את הפרטים החשובים בסיפור ואיך לספר אותו בצורה מעניינת שתרתק את השומעים.

הסדנה השנייה שהתקיימה באותו היום הייתה סדנת פנטומימה. הנחה אותה הפנטומימאי רפאל שחרי, בוגר סטודיו למשחק ניסן נתיב. רפאל השתתף במספר הצגות תאטרון לילדים וכמו כן עורך הופעות ליצנות רחוב .בסדנה למדו הילדים איך לספר סיפור בשילוב תנועות הגוף וצלילים, איפור ובגדים בפנטומימה.

הילדים התנסו בתנועות בסיסיות ועבדו בפנטומימה בקבוצות ובזוגות.

ביום שני ה – 28.8.17 התקיימו שתי סדנאות נוספות.

את הסדנה הראשונה העבירה רבקה עמית, מורה בבית הספר קשת. בנוסף להוראה, רבקה מעבירה כבר עשרים שנה פעילויות בנושאי קומיקס, אומנות, טבע ויצירה. בסדנה זאת, הכירו הילדים את עבודתו של האמן חנוך פיבן. לאחר מכן התנסו בהכנת דיוקן בהשראת יצירותיו, תוך שימוש בשפע של חומרים  ואביזרים  בשימוש  חוזר. הילדים הוציאו תחת ידם יצירות מקוריות ומקסימות.

את הסדנה השנייה הנחה הקוסם קליוסטרו, שכתב,הפיק והופיע בפסטיבלים, מופעים ותוכניות טלוויזיה. מלמד קסמים לילדים ומבוגרים  ומומחה לחיבורשל קסם וטכנולוגיה.

להיות קוסם בעצמי: הילדים למדו מקליוסטרו את סודות  הקוסמים  הגדולים, התאמנו וקיבלו חמישה קסמים מדהימים, שניים מהם עם ספרים - כי הרי ידוע שיש "קסם בספרים".

תודה לכל הילדים הנהדרים שהשתתפו בפעילויות.

פעילות סוף הקיץ בספריה הפכה כבר למסורת;  זוהי הזדמנות לחשוף את הילדים לפעילות ייחודית, מעשירה ומאתגרת.

גם בשנה הבאה. הורים, סבים וסבתות – מוזמנים להביא את הילדים/נכדים גם בשנה הבאה,   נשמח לראותכם!

 

צוות הספריה

 

כמדי שנה, לכבוד שבוע הספר, תרחיב הספרייה במרכז קהילתי כפר ורדים את פעילותה למען הקוראים באירועים מגוונים ומרתקים.

יריית הפתיחה שסימנה את תחילת הארועיםהייתה מפגש עם הסופראשכול נבו,

ספריו -"ארבעה בתים וגעגוע", משאלה אחת ימינה", "נוילנד", "המקווה האחרון בסיביר" ו"שלוש קומות" הפכו כולם לספרים מוכרים ואהובים

על קהל קוראים רחב.

המפגש עם אשכול אשר הרחיב על שני ספריו האחרונים, היה מרתק. הוא שיתף את המשתתפים בחוויות הכתיבה שלו ,ענה על שאלות וחתם על ספריו.

 

ב-8.6.17, יום ה', בשעה 17:00, יתקיים בספריה  מפגש עם ורד גור - אמנית, סופרת ומאיירת. ורד תארח ילדים מגיל 4 לשעת סיפור וסדנת יצירה

על פי ספרה: "סיפור אינדיאני – מוריד הגשם".

ורד תקרא את הסיפור ותשתף את הילדים בתהליך היצירה ולאחר מכן תקיים סדנה ברוח הסיפור בה יכינו הילדים אביזריי לבוש מהתרבות האינדיאנית.

שני אירועים יתקיימו בשיתוף עם המרכז למשפחה : האירוע הראשון,"הספרייה יוצאת לחורשה".

אירוע זה יתקיים ב-11.6, יום א', בין השעות 17:00-19:00 בחורשת "בר-בת" ויכלול שלל פעילויות ברוח קהילתית, ביניהן פינת "צור ספר" לילדים

בגילאי שש ומעלה, וסיפורי אצבעות לקטנטנים. מספרת הסיפורים אלה הררי תספר את "ביקור בבאלי שבאינדונזיה" – סיפור מתוך סיפורי עמים

– לילדים מגיל ארבע ומעלה והבובנאי אורי גולדשטיין מתיאטרון "הקוקיה" יקבל את פני הבאים עם "לואי" – מנקה רחובות זקן וטוב לב.

דוכן למכירת ספרים חדשים של סטימצקי יציע את מרכולתו לבאים, ימכרו ספרי יד שניה על ידי הספריה, ו"סופרים משלנו "

– סופרי הכפר - יתארחו בחורשה ויציגו את ספריהם.   כל אלו ועוד יתקיימו בחורשה להנאת הבאים.

הכניסה חופשית.

החינוך לאהבת הספר מתחיל כבר בינקות, ולשם כך מגיעה הספריה אל "גן עם אמא" ביום ב' ה-5.6.17 בשעה 11:00.

זהו האירוע השני המשותף לספריה ולמרכז למשפחה. פעילות לעידוד קריאה לאימהות ולקטנטנים.

גם בבית הספר "קשת" ייערכו פעילויות לכבוד שבוע הספר: ילדי כיתות ה'-ו' יפגשו עם הסופרת רונית חכם, מחברת הסדרה "מילות קסמים",

וילדי כיתות א' ו-ב' יפגשו עם מירי כספי, תושבת הכפר ומחברת הספר "פרפר הצבעים", וילדי כתות ג' יפגשו עם הסופר מיכאל אבס, מחבר הסדרה "משחקי בילוש".

כמו כן, תיערך פעילות אחרונה בסדרת "המרוץ  לספריה" ותחתום את הסדרה החווייתית של פעילויות הכוללות רמזים ומשימות

לילדי כיתות ב' בהנחיית דקלה גרציאני.

הפעילות מתקיימת לרגל 30 שנה לספרית כפר ורדים.

"מועדון הקוראים" הוותיק והטוב ימשיך את פעילותו. שני המפגשים הקרובים יתקיימו בספריה. הראשון, בהנחיית שלומית ברודצקי,יתקיים

ב- 29.5.17, יום ב' בשעה 19:30 ויעסוק בספרו של איאןמק'יואן "על חוף צ'זיל".

השני, בהנחייתה של חנה ניב, יתקיים ב-19.6.17, יום ב' בשעה 19:30 ויעסוק בספרה של נורית גרץ "ים ביני ובינך".