ארועים במועדון הזהב

Events Slider Errors: There is not any event in this category

מועדון הזהב

כתבה: מיכל וינטראוב

ביום רביעי 26/12/18 מועדון 50 + היה צר מלהכיל את עשרות האנשים שבאו להתארח בפעילות מועדון “קפה בוקר” ולצפות במופע של מרגלית טובי, “לא רואה ממטר”. במופע מספרת מרגלית סיפורים אישיים על ילדותה, על שפת הלדינו שכל כך אוהבת, שפת אמה ופריצתה  לבמה.

במועדון גם התארחו אייל שמואלי ראש מ.מ. כפר ורדים, ורד אמר מנכ”לית המועצה וענת גנץ מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים. שמואלי בירך את המשתתפים בחום וציין כי יש למועצה בראשותו תכניות רבות לקידום הפעילות והתמיכה באוכלוסייה המבוגרת בכפר.

מועדון “קפה בוקר” לבני הגיל השלישי והרביעי נוסד לפני כ-12 שנים ביוזמת  תושבת הכפר, חיה רוזנטל ומיכל ברק מהמחלקה לשירותים חברתיים בכפר. לימים הצטרפה אליהן גם אסתי פלסיוס ומתנדבים ומתנדבות נוספים: ענת ואן טרינן, רחל ברניס, מיכל וינטראוב, גילה גרנות, רעות כהן קרונפלד, בטי דייויס, שמוליק ועוד.

מועדון “קפה בוקר” פועל בימים ראשון ורביעי בשעות 10:00- 12:00 בעלות סמלית של 20 ₪, כולל הסעות. האיסוף הוא מהבית לפעילות וחזרה ברכב מותאם לעליה וירידה קלה בסיוע מלווה.

 המועדון מתקיים בימי א’ בבית הכנסת של המניין המשפחתי (מעל כיכר 8)

10:00-11:00   שיעור תנועה עם מיכל וינטראוב, מורה מוסמכת בשיטת פלדנקרייז.

11:00 -12:00   הרצאות, מעגלי הקשבה, משחקים ועוד.

 בימי ד’ במועדון 50+

10:00-11:00   התעמלות עם ענת ואן טרינן, מורה מוסמכת להתעמלות בריאותית ושיטת פאולה.

11:00-12:00   הרצאות קונצרטים ופעילות במגוון נושאים.

צוות מועדון קפה בוקר ובראשו מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, ענת גנץ, ממשיך ורוקם קשרים עם הקהילה הקרובה והרחוקה יותר. נוסף לקשר עם ביה”ס קשת ונציגתו דקלה גרציאני, נוסף קשר חדש עם ביה”ס תפן ונציגתו מיכל תירושי וכן עם מועדוני מבוגרים בסביבה. במופע  התארחו אצלנו חברים ממועדון “מופת” במעלות וכן ממרכז יום במעלות.

 

קרדיט תמונות: בן עמי מוסק 

" ק פ ה       ב ו ק ר " במועדון הזהב
התייחסות לכתבתה של מיכל ויינטראוב :   מידעון ינואר 2019 כפר ורדים
ברצוננו להתנצל בשם המועצה והמחלקה לשירותים חברתיים על אי הדיוק בפרטים בנושא היסטורית הקמת מועדון "קפה בוקר",
רעיון הקמת "קפה בוקר" החל כשועד מועדון הזהב (אז, 50+) שנבחר בחודש מאי 2005 , קבע לעצמו מטרה להקים מסגרת ייחודית  לציבור הגמלאים  , שמפאת מוגבלות כלשהי , אין באפשרותו להגיע למועדון בכוחות עצמו.  הוועד ערך סקר בין  בני 60+  בכפר  , ובין היתר, נשאלו לרמת ניידותם. לאור הנתונים ולאחר קבלת המימון מחנות "יד שניה"  , יצאנו המועדון לדרך בהנחייתה של מיכל מסד , רכזת קהילה וגיל הזהב , יצרו  חברות וועד מועדון ההב : חנה שטרק, רינה שטוך, מרלין גודמן , צבי פוקס ושרה טננבאום, בקווים כלליים ותכנים למפגשים הראשונים . מיכל מסד קיבלה על עצמה את האחריות  לרכז ולהפעיל את  המפגשים , בסיועה המסור של חיה רוזנטל,  שלאחר  פרישתה של מיכל מסד ,  ריכזה   במשך שנים באהבה ובמסירות מפגשים אלה.

מפגש ראשון של "קפה בוקר" התקיים ביום רביעי, 14.10.2005,   בין השעות 10:00 – 12:00    -  ג י ג ה  א מ ת י ת.
"קפה בוקר" -  מסגרת חיונית וייחודית כל כך  -  הינו סיפור הצלחה , הודות  למתנדבות ולמתנדבים  המשקיעים  לב, מרץ, אהבה וזמן בהתלהבות שאינה פוחתת, כך כיום וכך היה בעבר. " . . . ועל כל אלה    -    תודה",
תיקון זה נכתב בסיועה של גב' שרה טננבאום תושבת הכפר.