ארועים והופעות

Events Slider Errors: There is not any event in this category

ארועים והופעות

מזה חודשיים קורה משהוא נפלא במרכז למשפחה: קבוצה של עשרים איש שוקעת בקלות ובנועם במדיטציה למשך שעה.

רבים יודעים שלא קל לשבת במדיטציה ולפעמים גם לא נעים, ובכל זאת זה קורה, בהנחייתו המיוחדת של רסה, שיודע להדריך את המשתתפים במילים פשוטות ובלוויית מוזיקה נפלאה עד שהם נרגעים ונהנים.

רסה נולד בליאון בצרפת ובגיל תשע הצטרף לאביו שעבר להודו לאשראם של אושו בפונה. מגיל צעיר מאוד מצא את עצמו לומד ומתרגל מדיטציה ובנוסף למד נגרות ונגינה בחלילי במבוק וחלילי כסף. בנעוריו באשראם חווה מפגשים עם מבוגרים מכל העולם ולמד לחיות חיי רוחניות, שיתוף, עבודה ואחריות באורח חיים בריא ובניתוק מהעולם המערבי.

בבגרותו חי רסה בקומונות ובקהילות רוחניות בגרמניה, שווייץ וקוסטה ריקה ובכל מקום מצא מורים ושותפים להתפתחותו המוזיקלית והרוחנית. כיום הוא חי בארץ בקהילת בית קשת המושתתת על חינוך אנטרופוסופי, מנגן בשתי להקות של מוזיקת עולם, ומנחה מדיטציות בשיטתו הייחודית שמאפשרת באמצעות הקשבה לשקט ולצלילים לפתח הקשבה פנימית למחשבות ולרגשות בלי להזדהות אתן.

המפגש הבא יתקיים ב30/5 במרכז למשפחה, כולם מוזמנים לבוא ולהתנסות.

מחיר למשתתף 50 ₪, יש להירשם מראש אצל דורית מזרחי, טל 0546530066

אין צורך בניסיון או ידע קודם.

 

הסיור הרביעי בסדרה יצא לדרך ביום ד' 23/05/18 בסביבה הקרובה:  ברעם, מתת  ומצפה הילה.

הסיור יפתח במוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה בקיבוץ ברעם בתערוכה "עור הפוך"של הצייר אסד עזי וימשך במפגש סטודיו עם אמנית הקרמיקה המרתקת אפרת אייל במצפה הילה.

אסד עזי הוא צייר ישראלי שהציג תערוכות רבות ועבודותיו נמצאות באוספי מוזיאונים בארץ ובחו"ל.בציוריו עולה שאלת הזהות והמשמעות העמוקה של החיים מנקודת מבטו כמוכר וזר בחברה שמקבלת ודוחה אותו בו זמנית.

התערוכה "עור הפוך"היא הצטלבות של שני נרטיבים המשליכים על מושג של שייכות למקום באמצעות תהליך ציורי שהוא פעולה מוצהרת של ריפוי על ידי שכחה והתחלה מחדש -  להפוך את העור עם הכאב ולחשוף את הפוטנציאל המרפא.

בסיור נבקר גם בתערוכות נוספות שמוצגות במוזיאון, תערוכתה של אורית סימן טוב, צלמת שמתמקדת בתהליכים של התפוררות, השתנות והיעלמות העולם הישן לטובת המרחב החדש

כמו כן נראה את פסליו של יגאל תומרקין בגן הפסלים.

בהמשך היום תארח אותנו בסטודיו שלה אפרת אייל, אמנית קרמיקה שהופכת את החומר לכר ביטוי רחב ובלתי מוגבל. אפרת אייל זכתה השנה בפרס במינו בתחרות הבינלאומית לקרמיקה ביפן על יצירה בפרויקט המרתק שלה The art wife project , סדרת כלים העשויים כולם יציקות של רדי מייד מעולמה של אישה.


עלות למשתתף 165 ש"ח ,ההרשמה בתשלום מראש

תכנית הסיור המלאה תפורסם עבור המשתתפים בהמשך.

ההשתתפות כוללת הסעה באוטובוס, כניסה והדרכה במוזיאונים וביקור בגלריות מקומיות 

 

פרטים נוספים והרשמה במרכז הקהילתי בטלפון:

 04-8338355 בשעות הפתיחהאו באתר : www.mkv.org.il

או ישירות עם יעל רמון :054-2280388

 

 

 

 

ראשון, 19 מרס 2017 12:55

ריקודי מעגלים בכפר ורדים

 

המרכז הקהילתי החדש בכפר ורדים ממשיך במרץ בפתיחת חוגים ופעילויות חדשות,

בתחילת חודש מרץ  נפתח חוג חדש לריקודי עם באולם המארג לתושבי כפר ורדים עם המרקיד  הוותיק והידוע אבי אמסלם .

בהרקדה הראשונה הוזמנו צוות המדריכים במארג יחד עם החניכים לבוא ולרקוד ולאור ההתלהבות והשמחה הרבה , היציע המרקיד לקיים בהתנדבות חוג בין השעות 10:30-11:00 לחניכי המארג והצוות המקצועי ,

בשעה 11:00 שבים משתתפי המארג לפעילותם הקבועה במארג ומתחיל חוג פתוח לתושבי הכפר והסביבה  עד השעה 12:30 .

בחוג רוקדים ריקודי מעגלים ובכל מפגש נלמדים עוד ועוד ריקודים חדשים.

זו ההזדמנות לחובבי הריקודים שרקדו בעבר ורוקדים בהווה לבוא ולשמוח מדי יום שלישי  בבוקר בחוג החדש ולהנות מפעילות כיפית, חברתית וספורטיבית .

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות למרכז הקהילתי : 04-8338355

 

 

רביעי, 25 מרס 2015 11:06

סדנה לנשים ולנערות