תרבות - כפר ורדים - אתר המועצה המקומית
ראשון, 06 ינואר 2019 10:56

מבזקי ספורט

 

 

מח' הספורט – מרכז קהילתי כפר ורדים

 

ביום ג' 25/12 קבוצת קט-סל ב' ניצחה את קרית חיים בתוצאה 52:21

ובמשחקה השבוע ניצחה את קרית אתא בתוצאה 53:18 ומובילה את ליגת קט-סל ב' מפרץ  מאמן יניב לייזר.

קבוצת נערות ב' מפרץ ניצחו בשישי 21/12 את מכבי כרמיאל בתוצאה 36:20 מאמנת דורית בר – חן.

ביום א' 2/12 כפר ורדים ניצחה במשחק צמוד ומותח את גלבוע מערב בתוצאה 57:55 בליגת נערים א' ארצית צפון מאמן נסיב פלאח.

קבוצת הנוער ארצית צפון חזרה למסלול הנצחונות לאחר הפסדה להפועל גליל עליון 70:49  וניצחה בשלושת המשחקים האחרונים את:

 הפועל יזרעאל שמשית          60:48            

 את הפועל עמק הירדן            75:38            

ואת מכבי כרמיאל                   80:57            

מאמן גיתאי ידלין

 

קבוצת ילדים א' מפרץ ניצחה 7 משחקים עם הפסד בודד אחד

מאמן נסיב פלאח.

 

קבוצת קט-סל א' צפון מובילה את הליגה ללא הפסד לאחר 3 משחקים שהתקיימו.

 

 

 

 

3/1/18

 

סיורי האמנות המרתקים בהדרכתה של יעל רמון ממשיכים להתקיים זו העונה השנייה. לאחר ביקורים מוצלחים מאוד במוזיאונים חשובים כמו מוזיאון תל אביב, מוזיאון ישראל בירושלים ומוזיאון עין חרוד ובמגוון גלריות מעניינות, הסיור הבא יצא לחיפה לרגל עשרים וחמש שנה לפסטיבל "חג החגים" ביום ה' 31/1/2019.

במסגרת הסיור יערך ביקור בגלריית בית הגפן בתערוכה "צל הרים" בהדרכת האוצרת יעל מסר שתדבר על דימוי ההר שעליו מבוססת התערוכה, בהמשך נבקר בפרויקט ייחודי חדש של בית הגפן "המרחב השלישי" שמהווה חלל לאמנות וחינוך שמתמקדים בו באמצעות אמנות והפעלות בכלים לחיים בחברה בין-תרבותית. ולבסוף ביקור ב"מוזיאון ללא קירות" – מרחב ציבורי-קהילתי שמשמש חלל תצוגה פתוח לאמנות ומשלב תערוכות מתחלפות ותצוגות קבע.

פרטים והרשמה במרכז קהילתי כפר ורדים 04-8338357 או אצל יעל רמון

054-2280388

 

3/1/18

 

 

 

היום, 2.1.2019 במסגרת מפגשים של מועדון "קפה בוקר" במועדון הזהב שיתפה תושבת הכפר אביבה זוהר את חברי המועדון בסיפור מסע של שלוש שנים מאפריקה לאירופה ובחזרה של משפחת יהודית מבנגאזי בזמן המלחמה.

המועדון התמלא , אביבה ריתקה בסיפוריה והקהל הקשיב בהתפעלות ושקיקה. אביבה ידועה  כמספרת סיפורים והיום שוב הצליחה לרגש ואנו מודים לה מקרב לב על השיתוף ועל דרכה המיוחדת לספר לנו את סיפוריה.

בהזדמנות זו אנו מזמינים את הציבור לחלוק אתנו מפגשים מיוחדים במועדון קפה בוקר המתקיים פעמים בשבוע: בימי ראשון במניין המשפחתי ובימי רביעי במועדון הזהב, בשעות הבוקר, הודעות על התכנים מפורסמות מראש.

 

 

שלישי, 01 ינואר 2019 09:12

מסיבת סוף שנה

בכפר ורדים קידמו את השנה האזרחית החדשה במסיבת ריקודים מוצלחת במיוחד שהתקיימה ביום שישי 28.12.18 בהשתתפות  150 חוגגים, שרקדו, שרו ובילו עד השעות הקטנות של הלילה.

 

המסיבה התקיימה בשיתוף פעולה של המרכז הקהילתי בכפר ורדים עם צוות מתנדבות והפקה נמרץ: גלי לביא, שרונה שלו מאייר, יעל ורפי רובין ואנשים טובים נוספים שסייעו במהלך האירוע: אורלי סונסינו-דר ואריאל לביא.

 

בתום המסיבה הודתה גלי לביא לליאת בלכר- מנהלת המרכז הקהילתי ולעופרה קרסנטי על העזרה הרבה בקידום האירוע ובמענה לפרטים השונים.

 

זו שנה שנייה בה המרכז הקהילתי מקדם מסיבת ריקודים בשיתוף צוות מתנדבים לטובת התושבים ששמחים לבוא ולחגוג, המסיבה הקודמת התקיימה בפורים 2018 ומתוכננת מסיבה נוספת בפורים 2019.

 

ראש המועצה, אייל שמואלי: ״אני מבקש להודות לכל העוסקים במלאכה. המסיבה היתה שמחה מוצלחת ומאורגנת למופת. כולי תקווה כי אירועים מסוג זה יהפכו למסורת בכפר ורדים״.

  

לאור הצלחת טיולי שביל ישראל בהדרכת עומרי אבידר בשנה שעברה, יתקיימו גם השנה טיולים אלה.

השביל שמחבר בין כל חלקי ישראל מחבר גם את המטיילים בו אל סיפור הארץ והמדינה. הצעידה הרגלית לאורך שביל-ישראל מהווה את מוקד הטיול ומאפשרת להתחבר לנופים, לריחות, לצבעים ולמראות הארץ.
מדי פעם יהיו גם סטיות קלות מנתיב השביל כדי להכיר אתרים או אנשים מיוחדים ומעניינים שנמצאים בקרבתו. לפעמים יהיו גם דילוגים על קטעי שביל מסוימים בשל שיקולי זמן, קושי, מזג אויר ועוד.

דגש חשוב הוא הצד החברתי, המטיילים ילמדו להכיר זה את זה, לשתף חוויות, תמונות ומחשבות ובנוסף תינתן במה לאנשים מהקבוצה שיכולים להעשיר את כולם.

גם השנה ייצאו לטייל שתי קבוצות, קבוצת ארבל היא קבוצת ההמשך משנה שעברה, שתמשיך לטייל בשביל מהמקום אליו היגיעה בשנה הקודמת ,טיולים אלה יצאו בימי שבת, לרוב הראשונה בחודש, כשהטיול הראשון מתוכנן ל 13/10/18.

קבוצת ברעם היא קבוצה למצטרפים חדשים שיתחילו לטייל בשביל מהקטע הראשון, טיולי הקבוצה החדשה ייצאו בימי שני, לרוב ביום שני הראשון בכל חודש, כשהטיול הראשון מתוכנן לצאת ב 5/11/18.

טיולי שביל ישראל של המרכז הקהילתי מתאימים לכל מי שמסוגל לצעוד בשטח בנוחות, על פי רוב 6-12 ק"מ. המסלול לא מחייב מהמטיילים להיות מיטיבי לכת, אך לא מתאים למי שהצעידה קשה לו.

התוכנית בעיקרה מתוכננת יותר למבוגרים, משפחות מוזמנות להצטרף כל עוד הילדים יכולים לצעוד עצמאית את המסלולים ללא קושי ולהתאים עצמם לרוח הקבוצה. את כל הטיולים מלווה אוטובוס נוח לאורך כל היום, מה שמאפשר לבצע הקפצות ומהווה בסיס לוגיסטי וגם רכב חירום, כמו כן, לכל הטיולים יתלווה גם מגיש עזרה ראשונה חמוש להגברת הביטחון ולטיפול במקרי חרום, בתקווה שלא יהיו.

הרשמה ופרטים נוספים במרכז הקהילתי, 04-8338355

 

 

 

רביעי, 26 ספטמבר 2018 11:26

פוטו עמיתים

                                                                                                                                                                                                            

המרכז הקהילתי בשיתוף עם JCC GLOBAL  – ארגון בינלאומי שמחבר בין למעלה מאלף מרכזים קהילתיים יהודיים ברחבי העולם  מקדמים בכפר ורדים תוכנית ייחודית לבני נוער. במסגרת התוכנית יתרגלו בני הנוער שיחה באנגלית וצילום ובעזרת כלים אלו ייצרו קשרים עם בני נוער מקהילות יהודיות בניו ג'רזי ארצות הברית וליסבון פורטוגל.

תרגול השיחה בשפה האנגלית יקל על התקשורת המילולית בין בני הנוער והצילום יקרב לבבות לאחר שבני הנוער יוכלו לראות אלה את אלה וגם להציג בתמונות לחבריהם פעילויות שהם אוהבים, אירועים, חגים, את הסביבה הביתית שלהם ועוד.

בסיום התוכנית תוצג בבית התפוצות תערוכת צילומים משותפת בה יוצגו צילומים נבחרים של משתתפי התוכנית.

פרטים נוספים והרשמה במרכז הקהילתי.

 

   

                                                                          

משרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, באמצעות 'מעוף'

סניף מעוף נהריה בשיתוף מרכז קהילתי כפר ורדים

 

משרד הכלכלה והתעשייה והסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, באמצעות 'מעוף'- מציעים למנהלים ובעלי עסקים קטנים ובינוניים, מגוון רחב של קורסים מסובסדים להתייעלות ופיתוח העסק. השבוע נפתח בכפר ורדים,  בשיתוף פעולה עם מרכז קהילתי כפר ורדים, קורס 'שיווק דיגיטלי' בו משתתפים בעלי עסקים רבים של עסקים מהאזור, ממגוון מגזרים ותחומים.

 

ניר רובינפלד מנהל סניף 'מעוף' נהריה: "במסגרת הקורס יקבלו בעלי העסקים ויזמים כלים לניהול שיווקי נכון במגוון פלטפורמות, הן מבחינה אורגנית והן מבחינת ממומנת, מיומנויות לבניית פוסט מושך ואטרקטיבי ועוד. במטרה לשדרג את הכנסות ולקוחות העסק בגזרה האינטרנטית".

 

'מעוף', הינו מערך השטח הארצי של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, שמטרתו לקדם עסקים ויזמים. שרותי מעוף מוענקים בהתאמה לצרכי העסק והפיתוח האזורי, וכוללים בין היתר: קורסים, מיפוי עסקי, ייעוץ פרטני במגוון תחומי הניהול העסקי, הדרכות וכנסים מקצועיים, ליווי בגיוס מימון, הטבות ומענקים ומתן מידע על כלי הסיוע הקיימים במימון ובפיקוח משרד הכלכלה והתעשייה. 

ליאת בלכר , מנהלת המרכז הקהילתי מברכת על שיתוף הפעולה עם "מעוף" שיתוף שמאפשר את הרחבת מגוון הפעילויות והתכנים לתושבי כפר ורדים בתחומים שונים ומסייע בכך שהקורסים מתקיימים בסמיכות לביתם, לאור הביקוש הרב לקורס הראשון ישנה כוונה לפתוח קורס נוסף בתחום השיווק הדיגיטלי וכן בחינת פתיחת קורסים נוספים.

 

מעוף נהריה יקיימו בקרוב כנסים ומפגשים עסקיים ויפתח קורסים נוספים.

לפרטים והרשמה: סניף מעוף נהריה - 072-2217929

חמישי, 28 יוני 2018 11:36

חוויות בשביל ישראל

 

26/6/18

 

בימים אלו מסתיימת סדרת הטיולים השנתית הראשונה לאורך שביל ישראל של המרכז הקהילתי בכפר ורדים בהדרכתו של מורה הדרך עמרי אבידר.

זו היתה סדרהנהדרת של שמונה טיולי שבת לשתי קבוצות מטיילים במקביל ,שהחלה בקיבוץ דן לרגלי החרמון והסתיימה בגינוסר על שפת הכנרת. בכל טיול צעדו המשתתפים בין 6 ל-10 ק"מ לאורך קטעים משביל ישראל עם סטיות קצרות מהשביל לנקודות ענין מרתקות לצדו,שכללו מפגשים אנושיים, אתרים מיוחדים או פינות חמד כמו בית המוסיקאי ג'ורג' סמעאן בגוש-חלב, מוזיאון האדם הקדמון במעיין ברוך, מערות הנזירים בנחל אביב, הסליק בכפר גלעדי ועוד.

"שביל ישראל מחבר שבילי-טיול ונקודות נוף מהיפות בארץ" אומר עמרי אבידר שהוביל והדריך את סדרת הטיולים, "אבל המפגשים עם האנשים והביקורים שהוספנו לצעדה בשביל היו תוספת חשובה שהעצימה מאוד את העניין ובעיקר את החוויה."

"לפגוש בריכת מים זכים וצוננים כשאתה עייף ומיוזע אחרי הליכה בחום זו חוויה די נדירה בארצנו, ודבר שנחרט בזכרון." מספר אבנר גרינבר, שהשתתף בכל טיולי הסדרה יחד עם עפרה אישתו. "הטבילה במימיה הקרים והצלולים של הבריכה היתה משיבת נפש, ממש. נהניתי גם מהסבריו המחכימים של עמרי ומחווית הטיול בקבוצה יחסית קטנה ואינטימית".

רמת הקושי של טיולי הסדרה לא הייתה גבוהה והמסלוליםהתאימו גם למי שאינם מיטיבי לכת.עומרי הקל היכן שניתן, ובקטעים מסוימים צעדו המטיילים בכיוון ההפוך, כלומר בירידה במקום בעליה או דילגו על קטעים פחות משמעותיים. כמו כן , לקבוצה היה אוטובוס צמוד שלקח והחזיר מהכפר והקל על הצד הלוגיסטי , למשל, ניתן היהלהשאיר את הארוחות על האוטבוס ולצעוד יותר קלים.

"מה שהכי שימח אותי" מוסיף עמרי "זו אווירת הכיף שנוצרה. כולנו חיכינו כבר לטיול הבא: למפגש עם החברים, להליכה עצמה, לארוחות המשותפות ולקפה השחור שבסיומן, לשיחות ולחברותא – כל אלו הוסיפו המון לנופים ולתכנים."

"סיימנו את הסדרה עם טעם של עוד" אומר עמוס עוז (שטייל יחד עם עטרה אישתו ועם נכדתו בת ה-10), "ואנו מחכים כבר להמשך בשנה הבאה".

בעונת הטיולים הבאה שתחל באוקטובר, נמשיך מהמקום שבו הפסקנו, במקביל תיפתח גם קבוצה חדשה ,שתתחיל את המסלול מההתחלה.

"סדרת הטיולים הזו היתה טובה מאוד גם לגוף וגם לנשמה" אומרת ציפי דיקמן שצעדהלאורך השביל עם משה בעלה"ואני ממליצה בחום לכל מי ששביל ישראל מושך אותו – לא להתלבט ולהירשם לשנה הבאה".

המעוניינים לקבל פרטים או להירשם לעונת הטיולים הבאה מוזמנים לפנות למרכז הקהילתי למייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   או בטלפון :04-8338355