תרבות - כפר ורדים - אתר המועצה המקומית

מופע סיום של קבוצת ה"ספוקנוער". קבוצת נוער העוסקת באומנות השירה המדוברת "ספוקן וורד" ומביאה מופע שכולו קטעי שירה מקוריים פרי עטם של בני ובנות הנוער.
המופע יתקיים כחלק מאירועי שבוע הספר בספרית כפר ורדים, נשמח לראותכם 

ראשון, 06 ינואר 2019 10:56

מבזקי ספורט

 

 

מח' הספורט – מרכז קהילתי כפר ורדים

 

ביום ג' 25/12 קבוצת קט-סל ב' ניצחה את קרית חיים בתוצאה 52:21

ובמשחקה השבוע ניצחה את קרית אתא בתוצאה 53:18 ומובילה את ליגת קט-סל ב' מפרץ  מאמן יניב לייזר.

קבוצת נערות ב' מפרץ ניצחו בשישי 21/12 את מכבי כרמיאל בתוצאה 36:20 מאמנת דורית בר – חן.

ביום א' 2/12 כפר ורדים ניצחה במשחק צמוד ומותח את גלבוע מערב בתוצאה 57:55 בליגת נערים א' ארצית צפון מאמן נסיב פלאח.

קבוצת הנוער ארצית צפון חזרה למסלול הנצחונות לאחר הפסדה להפועל גליל עליון 70:49  וניצחה בשלושת המשחקים האחרונים את:

 הפועל יזרעאל שמשית          60:48            

 את הפועל עמק הירדן            75:38            

ואת מכבי כרמיאל                   80:57            

מאמן גיתאי ידלין

 

קבוצת ילדים א' מפרץ ניצחה 7 משחקים עם הפסד בודד אחד

מאמן נסיב פלאח.

 

קבוצת קט-סל א' צפון מובילה את הליגה ללא הפסד לאחר 3 משחקים שהתקיימו.

 

 

 

 

3/1/18

 

סיורי האמנות המרתקים בהדרכתה של יעל רמון ממשיכים להתקיים זו העונה השנייה. לאחר ביקורים מוצלחים מאוד במוזיאונים חשובים כמו מוזיאון תל אביב, מוזיאון ישראל בירושלים ומוזיאון עין חרוד ובמגוון גלריות מעניינות, הסיור הבא יצא לחיפה לרגל עשרים וחמש שנה לפסטיבל "חג החגים" ביום ה' 31/1/2019.

במסגרת הסיור יערך ביקור בגלריית בית הגפן בתערוכה "צל הרים" בהדרכת האוצרת יעל מסר שתדבר על דימוי ההר שעליו מבוססת התערוכה, בהמשך נבקר בפרויקט ייחודי חדש של בית הגפן "המרחב השלישי" שמהווה חלל לאמנות וחינוך שמתמקדים בו באמצעות אמנות והפעלות בכלים לחיים בחברה בין-תרבותית. ולבסוף ביקור ב"מוזיאון ללא קירות" – מרחב ציבורי-קהילתי שמשמש חלל תצוגה פתוח לאמנות ומשלב תערוכות מתחלפות ותצוגות קבע.

פרטים והרשמה במרכז קהילתי כפר ורדים 04-8338357 או אצל יעל רמון

054-2280388

 

  

לאור הצלחת טיולי שביל ישראל בהדרכת עומרי אבידר בשנה שעברה, יתקיימו גם השנה טיולים אלה.

השביל שמחבר בין כל חלקי ישראל מחבר גם את המטיילים בו אל סיפור הארץ והמדינה. הצעידה הרגלית לאורך שביל-ישראל מהווה את מוקד הטיול ומאפשרת להתחבר לנופים, לריחות, לצבעים ולמראות הארץ.
מדי פעם יהיו גם סטיות קלות מנתיב השביל כדי להכיר אתרים או אנשים מיוחדים ומעניינים שנמצאים בקרבתו. לפעמים יהיו גם דילוגים על קטעי שביל מסוימים בשל שיקולי זמן, קושי, מזג אויר ועוד.

דגש חשוב הוא הצד החברתי, המטיילים ילמדו להכיר זה את זה, לשתף חוויות, תמונות ומחשבות ובנוסף תינתן במה לאנשים מהקבוצה שיכולים להעשיר את כולם.

גם השנה ייצאו לטייל שתי קבוצות, קבוצת ארבל היא קבוצת ההמשך משנה שעברה, שתמשיך לטייל בשביל מהמקום אליו היגיעה בשנה הקודמת ,טיולים אלה יצאו בימי שבת, לרוב הראשונה בחודש, כשהטיול הראשון מתוכנן ל 13/10/18.

קבוצת ברעם היא קבוצה למצטרפים חדשים שיתחילו לטייל בשביל מהקטע הראשון, טיולי הקבוצה החדשה ייצאו בימי שני, לרוב ביום שני הראשון בכל חודש, כשהטיול הראשון מתוכנן לצאת ב 5/11/18.

טיולי שביל ישראל של המרכז הקהילתי מתאימים לכל מי שמסוגל לצעוד בשטח בנוחות, על פי רוב 6-12 ק"מ. המסלול לא מחייב מהמטיילים להיות מיטיבי לכת, אך לא מתאים למי שהצעידה קשה לו.

התוכנית בעיקרה מתוכננת יותר למבוגרים, משפחות מוזמנות להצטרף כל עוד הילדים יכולים לצעוד עצמאית את המסלולים ללא קושי ולהתאים עצמם לרוח הקבוצה. את כל הטיולים מלווה אוטובוס נוח לאורך כל היום, מה שמאפשר לבצע הקפצות ומהווה בסיס לוגיסטי וגם רכב חירום, כמו כן, לכל הטיולים יתלווה גם מגיש עזרה ראשונה חמוש להגברת הביטחון ולטיפול במקרי חרום, בתקווה שלא יהיו.

הרשמה ופרטים נוספים במרכז הקהילתי, 04-8338355

 

 

 

חמישי, 28 יוני 2018 11:36

חוויות בשביל ישראל

 

26/6/18

 

בימים אלו מסתיימת סדרת הטיולים השנתית הראשונה לאורך שביל ישראל של המרכז הקהילתי בכפר ורדים בהדרכתו של מורה הדרך עמרי אבידר.

זו היתה סדרהנהדרת של שמונה טיולי שבת לשתי קבוצות מטיילים במקביל ,שהחלה בקיבוץ דן לרגלי החרמון והסתיימה בגינוסר על שפת הכנרת. בכל טיול צעדו המשתתפים בין 6 ל-10 ק"מ לאורך קטעים משביל ישראל עם סטיות קצרות מהשביל לנקודות ענין מרתקות לצדו,שכללו מפגשים אנושיים, אתרים מיוחדים או פינות חמד כמו בית המוסיקאי ג'ורג' סמעאן בגוש-חלב, מוזיאון האדם הקדמון במעיין ברוך, מערות הנזירים בנחל אביב, הסליק בכפר גלעדי ועוד.

"שביל ישראל מחבר שבילי-טיול ונקודות נוף מהיפות בארץ" אומר עמרי אבידר שהוביל והדריך את סדרת הטיולים, "אבל המפגשים עם האנשים והביקורים שהוספנו לצעדה בשביל היו תוספת חשובה שהעצימה מאוד את העניין ובעיקר את החוויה."

"לפגוש בריכת מים זכים וצוננים כשאתה עייף ומיוזע אחרי הליכה בחום זו חוויה די נדירה בארצנו, ודבר שנחרט בזכרון." מספר אבנר גרינבר, שהשתתף בכל טיולי הסדרה יחד עם עפרה אישתו. "הטבילה במימיה הקרים והצלולים של הבריכה היתה משיבת נפש, ממש. נהניתי גם מהסבריו המחכימים של עמרי ומחווית הטיול בקבוצה יחסית קטנה ואינטימית".

רמת הקושי של טיולי הסדרה לא הייתה גבוהה והמסלוליםהתאימו גם למי שאינם מיטיבי לכת.עומרי הקל היכן שניתן, ובקטעים מסוימים צעדו המטיילים בכיוון ההפוך, כלומר בירידה במקום בעליה או דילגו על קטעים פחות משמעותיים. כמו כן , לקבוצה היה אוטובוס צמוד שלקח והחזיר מהכפר והקל על הצד הלוגיסטי , למשל, ניתן היהלהשאיר את הארוחות על האוטבוס ולצעוד יותר קלים.

"מה שהכי שימח אותי" מוסיף עמרי "זו אווירת הכיף שנוצרה. כולנו חיכינו כבר לטיול הבא: למפגש עם החברים, להליכה עצמה, לארוחות המשותפות ולקפה השחור שבסיומן, לשיחות ולחברותא – כל אלו הוסיפו המון לנופים ולתכנים."

"סיימנו את הסדרה עם טעם של עוד" אומר עמוס עוז (שטייל יחד עם עטרה אישתו ועם נכדתו בת ה-10), "ואנו מחכים כבר להמשך בשנה הבאה".

בעונת הטיולים הבאה שתחל באוקטובר, נמשיך מהמקום שבו הפסקנו, במקביל תיפתח גם קבוצה חדשה ,שתתחיל את המסלול מההתחלה.

"סדרת הטיולים הזו היתה טובה מאוד גם לגוף וגם לנשמה" אומרת ציפי דיקמן שצעדהלאורך השביל עם משה בעלה"ואני ממליצה בחום לכל מי ששביל ישראל מושך אותו – לא להתלבט ולהירשם לשנה הבאה".

המעוניינים לקבל פרטים או להירשם לעונת הטיולים הבאה מוזמנים לפנות למרכז הקהילתי למייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   או בטלפון :04-8338355

 

 

חמישי, 28 יוני 2018 10:27

המלאכים של ראובן

מחזור הראשון של תזמורת ״המלאכים של ראובן״ (השם נבחר על ידי הנגנים) בקונצרט סוף שנה מיום 20.06.2018.

הכל החל לפני כשנה, כשקפריזה שלי (אחת מיני רבות) הייתה להקים תזמורת (כלי נשיפה, הקשה וגיטרה בס) לאנשים, באמצע החיים, אשר לא היה להם כל רקע, ידע או ניסיון מוזיקלי קודם. ממש התחילו מאפס (רובם), מי בטרומבון, מי בחצוצרה, וכך הלאה לחליל הצד, קלרינט, סקספון, קרן יער, טובה, גיטרה בס וכלי הקשה.
הקונסרבטוריון (כפר ורדים) השאיל כלי נגינה לנגנים הצעירים (ברוחם) ואלו זכו לקבל אחת לשבוע שיעור נגינה עם מורה מקצועי, למדו להכיר את כלי הנגינה, להרכיבו ו״לתפעלו״, למדו תווים וכן התיישבו אחת לשבוע לחזרה משותפת כולם יחדיו.
לא אסתיר - החזרות הראשונות היו עבורי סוג של עינוי. הצלילים חרקו, קריאת התווים התאפיינה באי דיוק (לשון המעטה)... אבל, משבוע לשבוע הלכו אלה והשתפרו.
אחרי יום עבודה, המהנדס, הגימלאי, הרופא, המנהלת, האחות, המורה ושאר שלל בעלי מקצועות מהיום יום, זכו באתנחתה מוזיקלית שעשתה טוב והנאה מרובה לכולם (כולל כותב שורות אלה).
המסקנה - כל אחד יכול לנגן, לעשות מוזיקה ולהנות. אף פעם לא מאוחר מדי. מעבר למוזיקה - התגבשה לה קבוצת איכות שמעבר למכנה המשותף והמוזיקלי, הפכו אלה ל״נבחרת״, לקבוצת חברים שטווח הגילאים שלהם הנו 20-80 וכולם יחדיו מאושרים. בקונצרט הם נגנו נפלא, התרגשו וריגשו ועל כך אני מסיר את הכובע בפניהם. עוד לא נסתיימה שנת לימודים זו וכבר רשימת ממתינים ארוכה מבקשת להצטרף לחוויה הנ״ל.
כפר ורדים מבחינתי הוא כפר המוזיקה! ככל ויתאפשר (ויתאפשר!), נקלוט כל מי שחפץ
לנגן - כי לכל אחד ואחת מגיע (מי בשל ילדות שלא איפשרה לעשות מוזיקה בילדותו, מי בשל היעדרות היצע מוזיקלי בצעירותו ומי שהחליט שעכשיו שהוא בשל לכך ורוצה זאת). המלאכים של ראובן - אתם נהדרים, ראויים וכייף לעשות אתכם מוזיקה. ותושבי כפר ורדים כמו גם תושבי יישובי/ערי הסביבה, אם זה מגרד לכם באצבעות, אם זה עושה לכם חשק, פנו בהקדם אל מזכירות קונסבטוריון כפר ורדים (רח׳ הדס 10) או התקשרו 04-9574369 או כתבו מייל (This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) ואנו נעשה כל שביכולתנו לשבץ אתכם לשיעורי נגינה עם תחילת שנת הלימודים תשע״ט.

 


מאחל לכולם חופשת קיץ נעימה ומילוי מצברים

 

קבוצת עוצמה   כפר ורדים - תלמידי כיתה ה' ,שנה ראשונה בליגה

   עם  מאזן מושלם של   18:0   

מאמן הקבוצה : נסיב פלאח  

מנהל מקצועי : שי מינסטר

שחקנים עומדים מימין: כפיר בר- חן , אלירן אלקיים, אורי קרן , יואב אגוזי , יואב רוייטמן , תומר פורן , יהונתן מרקוביץ, ליעד סונסינו , יובל שלום , יהל אלגזי, יהונתן לייבוביץ, רועי שרף.