שני, 05 יוני 2017 09:24

מרכז שיקום רפואי

27/4/17

 

הצורך לייעל את צריכת החשמל הנו צורך עליון ויסוד לקידומו של משק אנרגיה מודרני ומתקדם.
חברת SEENER-G  פיתחה את מערכת 2000MD ניטור אנרגיה, התייעלות  וחיסכון אנרגטי. חיסכון באנרגיה משמעו הפחתת פליטות גזי חממה. מערכת 2000MD היא מערכת משולבת מחומרה ותוכנה המבצעת ניטור אנרגיה וניתוח נתונים, מפקחת על צריכת האנרגיה בארגון עם חדר מצב אוטומטי וממליצה על שינויים ושיפורים לחיסכון אנרגטי.


חדר מצב אוטומטי מבצע ניתוח ההתייעלות הכולל:

  • צמצום בצריכת החשמל
  • המלצה לשינויים הנובעים ממערכות האנרגיה וממכשירי חשמל יעילים יותר

המערכת הותקנה בשני בתי ספר בכפר ורדים: בית ספר "קשת" ותפן.

בתקופה קצרה התגלה ע"י מערכת MD2000 שצריכת האנרגיה גבוהה מהדרוש בזמן שאין פעילות בבתי הספר. הנושא ניבחן ע"י הנהלת בית הספר ונימצא שמזגנים, עגלות טעינת מחשבים ותאורה עבדו שלא לצורך בשעות שאין פעילות בבתי הספר. עקב כך ננקטו מספר צעדים להתייעלות. כתוצאה מכך ראינו ע"י המערכת שצריכת האנרגיה ירדה בכ – 70%.

 

המערכת היא לא רק מערכת ניטור אנרגיה. זאת גם מערכת חינוכית ממדרגה ראשונה  בכך שהיא ידידותית למשתמש וכל תלמיד יכול לראות מה צריכת האנרגיה של בית הספר בכל רגע נתון .כמו כן בטבלאות אנרגיה מצורפת עמודה המראה כמה ק"ג CO2 נפלט לאוויר .

מצורפת דוגמא של בחינת בית ספר בזמנים שאין פעילות  (פרמטרים שאנחנו מעדכנים בתוכנה)- התוצאה בקו"ש, וק"ג פלטות  CO2 נדגם בתאריכים 21/1 עד 28/1. בשעות ללא פעילות הבזבוז היה 1623.9 ₪. החיסכון האפשרי במקרה הנ"ל היה עד 1200 ₪