ראשון, 26 אוגוסט 2018 13:02

מיידעון חינוך - ספטמבר 2018

 

תלמידים, הורים ואנשי חינוך יקרים,

אני שמחה ונרגשת לפתוח את שנת הלימודים תשע"ט כמנהלת מחלקת החינוך בכפר ורדים.

עם כניסתי לתפקיד, בחודש ינואר האחרון, עסקתי בהכרות עם מערכת החינוך בכפר על כל מסגרות החינוך שבה.  פגשתי מנהלים ואנשי חינוך דעתנים, ערכיים חדורי מוטיבציה וחזון , קהילת הורים תומכת שחינוך ילדיה הינו נר לרגליה ושותפים נוספים להובלת החינוך במועצה, במרכז הקהילתי , בתנועות הנוער ובמשרד החינוך. כולם יחדיו מאמינים שהחינוך הינו דרך חיים תוך השקעת משאבים רבים ביצירת מסגרות החינוך הטובות והאיכותיות ביותר עבור ילדי כפר ורדים.

לכן אין לי ספק כי יחד ומתוך שותפות אמיתית נוכל להצעיד את מערכת החינוך בכפר אל הצלחות חדשות והגשמת יעדים נוספים.

במהלך חופשת הקיץ שקדנו במועצה על ביצוע שיפוצי הקיץ ופיתוח תוכניות פדגוגיות-ערכיות בדגש על הרצף החינוכי והקשר בין כל מסגרות החינוך הפועלות בכפר וזאת על מנת ליצור סביבת למידה נעימה בטוחה ומצמיחה עבור כל ילדי כפר ורדים.

במסגרת שיפוצי הקיץ שודרגו תשתיות ובוצעו טיפולי בטיחות בכל המסגרות החינוכיות.

באשכול הגנים  בוצעו עבודות תחזוקה  בחצרות, שודרגו הפרגולות ונצבעו כל גני הילדים. הצוות החינוכי בהובלתה של איריס לביא מנהלת אשכול הגנים נערך לקלוט את הילדים כבר ביום שישי ה31.8.18

ביה"ס קשת, ערוך ומוכן לקבלת התלמידים. במהלך חופשת הקיץ החלה הקמתו של הגן המוסיקלי "גן וצליל" לזכרו של סמ"ר גיא לוי בחצר ביה"ס. הגן מוקם להנאת תלמידי בית הספר ביוזמתם ותמיכתם של גליה ורן הוריו של גאי לוי ז"ל ובסיועה של חנות יד שניה. אנו מקווים לחנוך את  הגן מיד לאחר החגים.

בתיכון אמירים נערך שיפוץ נרחב במסגרתו הוסדר שער הכניסה האחורי לביה"ס מכיוון רחוב הירדן ונבנתה סככת אופניים בכניסה הראשית לביה"ס. מבנה חטיבת הביניים שודרג ונצבע כולו, בוצעו שינויים והתאמות במבנה ההנהלה ,בוצעו עבודות גינון בכל המרחבים הפתוחים בביה"ס והותאם חלל שישמש כמרכז למידה.הגלריה באמירים שודרגה בסיוע משרד החינוך וקדימה מדע למרחב למידה חדשני FLS-future learning space -- המשלב טכנולוגיה מתקדמת שתאפשר למידה משמעותית , שיתופית והתנסותית התואמת את המאה 21.

בהזדמנות זו אני מבקשת לברך את מנהלת ביה"ס שרון בינדר ואת כל הצוות על ההישג המרשים באחוזי הזכאות לתעודת בגרות איכותית (25%) ובאחוז מסיימי 5 יח"ל במתמטיקה (29%) - מהגבוהים שבמחוז צפון.

אנו מקדמים בברכת הצלחה רבה את מנהל ביה"ס תפן הנכנס- איתי דינר, איש חינוך מנוסה המגיע לביה"ס לאחר ארבע שנים בהן ניהל את ביה"ס הדו- לשוני במשגב.

גם בביה"ס תפן- בוצעו שיפוצי קיץ והוקם בחטיבה העליונה מרחב למידה חדשני בסיוע ותמיכת משרד החינוך.

עם תחילת תפקידי כמנהלת מחלקת החינוךולאחר שלמדתי על הפעילות החינוכית הערכית המשמעותית והמרשימה המתקיימת בכפר ורדים,החלטתי להקדיש את הישיבה הראשונה של ועדת החינוך היישובית לנושא הערכים וזאת מתוך תפיסת עולם הרואה בו את לב השליחות החינוכית של המערכת בכלל ושלי בפרט. הקולות שעלו במפגש ועדת החינוך לא רק שחיזקו את חשיבות הרעיון והצורך בעצירה למחשבה ולברור ערכי כחלק אינטגרלי מהעבודה החינוכית, אלא גם ביטאו רצון לחיזוק השותפות חינוכית של כלל המסגרות בכפר ורדים: פורמאליות, בלתי פורמאליות, הורים וקהילה.

לקראת הישיבה הבאה של ועדת החינוך שהתכנסה בחודש יוני , גיבשנו הצעה לתוכנית ערכית יישובית שמטרתה: העצמת העיסוק בערכים לאורך כל רצף הגילאיםמהגנים ועד סיום י"ב ותוך שילוב כללהמעגלים הנוגעים בילדים ובנערים התוכנית שהוצגה בפני ועדת החינוך והתקבלה, כוללת מספר שלבים, מתפרסת על פני 3 שנים, מחוברתלחזון של כפר ורדים ובעיקר למחשבות על תמונת החינוך בכפר בשנים הבאות כפי שהיינו רוצים לראות.

אני מקווה שהתוכנית הערכית יישובית תאפשר לנו לחלום ולהגשים ובכך לחזק את ההשראה והחזון שהם כל כך חשובים לאנשי החינוך בעבודה היומיומית שהיא לעיתים לא פשוטה.

בסיום דברי אני מבקשת להודות לשותפים יקרים במועצה:

לסיוון יחיאלי ראש המועצה על החזון והחלום ועל כך שהחינוך בראש סדר העדיפויות שלך.

לורד אמר, מנכלית המועצה וקודמתי בתפקיד, על הליווי הצמוד עם כניסתי לתפקיד ועל כך שתמיד דלתך פתוחה לחלום ביחד.

לשירי סלע הקבס"ית וללורן עמר מזכירת חינוך על הדאגה לכל הפרטים הקטנים ויש הרבה מהם בעיקר לקראת פתיחת שנה.

לבועז מנהל יחידת הנוער על הובלת כל פעילויות הקיץ בנועם באחריות ובמקצועיות ועל היותך שותף לחשיבה ולהובלה

לכל היקרים במחלקת ההנדסה :שי ציון וטל שעמלו כל חופשת הקיץ וליוו מקרוב את כל תהליכי השיפוץ והתחזוקה במקצועיות ובמסירות.

ולכל שאר עובדי המועצה הרואים בחינוך את לב העשייה.

אמר פיטר דרוקר: " הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד היא ליצור אותו"

מאחלת לכולנו שיחד ומתוך שותפות לדרך נמשיך ליצור עתיד מבטיח לילדנו

שנת לימודים פוריה

חני יאיר

מנהלת מחלקת חינוך.