בי"ס קשת

בית ספר "קשת" 
הינו בי"ס יסודי יחיד בישוב כפר ורדים.  מאז היווסדו פועל ביה"ס בשיתוף עם קהילתו.

הסביבה  האנושית של ביה"ס – מורים, תלמידים, הורים וקהילה – מאופיינת במעורבות ואכפתיות. מעורבות זו תרמה להתפתחותן של תכניות העשרה ותהליכים לימודיים, חברתיים משמעותיים

בבית הספר היסודי לומדים קרוב ל-500 תלמידים בכיתות א'-ו'. בית הספר מדגיש את החינוך הסביבתי והחינוך הקהילתי, תוך מעורבות רבה של ההורים והקהילה.

טלפונים : 9574171

אתר בי"ס קשת

 

אנחנו בשיאן של ההכנות , בית ספר מתחדש, נצבע ומוכן לקלוט את ילדי בית הספר . גם הצוות החינוכי נרגש ומתכונן  לפגוש את הילדים החמודים החוזרים מהחופש.

שתי כיתות א' נפתחות השנה והקטנטנים מתרגשים מאוד. נאחל להם קליטה רכה ובטוחה ולהורים ברוכים הבאים למשפחת קשת.

נשתף מהעשייה שעוד לפנינו -

בית ספר חברתי -  במסגרת תכנית מפרש הגדרנו את בית הספר  כבית ספר חברתי- קהילתי שמצמיח בוגר מעורב חברתית, מתוך תחושת שייכות ואחריות לסביבה ולקהילה בה הוא גדל.

אנחנו בשיאו של התהליך ושמחים לבשר לכם שבית הספר זכה במלגה לקידום המיזם על סך של 75,00 ש"ח.  במסגרת המיזם יוקם בבית ספר מרחב חלו"מ (חברה-למידה -ומשמעות).

אנו שוקדים בימים אלו על עיצוב והקמת המרחב שבו יוכלו לפעול ללמוד ולעבוד כל ילדי בית הספר.

"גן וגיא", - בסמוך לתחילת השנה נחנוך את הגן המוזקלי שהוקם בבית הספר לזכרו של גיא לוי ז"ל שלמד בבית הספר ונפל במבצע צוק איתן. 

הגן מוקם בשיתוף הוריו של גיא ז"ל  גליה ורון ושל הרשות.  הגן יהווה מקום בו המוזיקה והנגינה מזמנים מפגש לילדים ולקהילה להיות ולחוות.

על פי החלטת משרד החינוך תהא השנה בסימן אחדות  - גם אנחנו מתכוננים ומכינים את התוכניות התכנים הלימודים והפעילויות כך שיעסקו בנושא חשוב בשיאו "יום האחדות" במערכת החינוך אשר יצוין ביוני, שיהיה בסימן "אחדות מתוך שונות", בשאיפה לאחדות, בקירוב לבבות ובחיבור בקרבנו.

בנוסף  אנו ממשיכים בדיאלוג היצירתי - למידה בחקר של כל ילדי בית הספר בנושאים שונים וכן ניתן השנה דגש בשילוב דרכי  הוראה מגוונות בדגש חברתי .

תכנית הטיולים ממשיכה להיות ייחודית מגוונת עשירה ובהלימה לתכניות הלימודים, לחבר את הילדים לנופי הארץ לאנשיה דרך המראות , המפגשים והחינוך הסביבתי לגאוות ואהבת המולדת.

ובראש התוכנית הטיול הבית ספרי בהובלת תלמידי ו' הבוגרים שלנו שמדריכים את תלמידי כל ביה"ס.

תכניות ייחודיות ימשיכו לפעול בבית הספר גם בשנת הלימודים הבאה -

אמירים- תכנית מעשירה למצטיינים , קינג דיויד במנצ'סטר- בי"ס תאום המנהל קשרים לאורך כל השנה עם לימודי האנגלית, גן חלונות אל הגליל- מפגשים לאורך השנה של תלמידי א' בגן הניסויי,

שיעורי העשרה ג' - ו' - שיעורים אותם בוחר התלמיד מתוך מאגר שיעורים המרחיבים את ידיעותיו בלמידה רב גילית ונותנים טעימה קטנה ממגון עשיר של תחומים. גשר רב דורי - מפגשים של ילדים עם ותיקי הישוב לאורך השנה סביב נושאים שונים. שיר של יום - במהלך השבוע בבוקר יפתחו הילדים את היום בשיר של יום שיבחר עבור כל ילדים בית הספר. פתיחת יום רגוע , נעימה בה יכירו הילדים ממגוון שירים מוכרים וחדשים.

  

בברכת שנת לימודים משמעותית בטוחה מגוונת ומאוחדת

מנהלת בית ספר "קשת"  ענת שוורץ והצוות החינוכי

חמישי, 15 פברואר 2018 10:47

יום המשפחה בבי"ס קשת

הבוקר התקיים טקס יום המשפחה בביהס קשת. הטקס התקיים בהובלת כתות ב',

במסגרתו המחיזו הילדים את סיפורו של יהודה אטלס "כל אחד והמשפחה שלו".

שני, 18 דצמבר 2017 11:29

בית הספר קשת חוגג

                                                                                                                        18/12/17

 

חנוכיית העץ של כיתה ג'2- 

במסגרת "הורה מעשיר", נפגשו תלמידי כיתה ג'2 לפעילות בנגרייה הקהילתית, שבכפר.

ביחד עם חלק מהורי הכיתה, כל תלמיד הכין לעצמו חנוכייה קטנה מעץ וביחד- בשיתוף פעולה, עבודת צוות ועזרה הדדית, הכינו חנוכייה אחת גדולה ומיוחדת לבית ספרינו.

בנוסף, התפנקו הילדים בשתיית תה חם ובאכילת עוגה טעימה.

מראה הילדים שמחים, מאושרים ומכוונים מטרה- היה משביע רצון ומחמם את הלב!!

בברכת חג אורים שמח ומאיר…

 

 

חגיגות "יום המורה" תשע"ח-

 11.12.2017 - נחגג בבית ספרינו "יום המורה". יום הוקרה והערכה למורות ולמורים...  "פשוט לומר תודה".

בהפסקת העשר- הופתעו ונדהמו לגלות שולחן ארוך, צבעוני ומרהיב - כל כולו עציצי רקפות צבעוניות. לכל איש צוות- עציץ וברכה מצורפת.

אנו- כצוות החינוך של ביה"ס ובראשינו, מנהלת ביה"ס, ענת שוורץ, מבקשים להודות מקרב הלב למועצת כפר ורדים שהצליחה להפתיע אותנו ופינקה אותנו בעציצי רקפות מקסימים!! חיממתם את ליבינו…

עוד הוקירו תודה הורי בית הספר בחגיגה אמיתית: לכל מורה העניקו הילדים בבוקר סרט בד מיוחד ומרגש ועליו ברכה ל- "יום המורה שמח !!!"

במהלך יום הלימודים הכינו הילדים בכל כיתה שיעור וכיבוד עבור הכיתה והמורה השתתפה בשיעור ולבסוף נפגש כל הצוות במארג לארוחת צהרים קלה, הרצאה מרתקת על אבני חן ובסופה שי של אבן חן אישית על פי תאריך הלידה.

תודה לכם- הורי קשת על הפרגון, הפינוק והמילים החמות.

המחשבה, היוזמה והביצוע - הם חלק מהשותפות שלנו ביום יום, בשיח, וגם באירועים וימים מיוחדים.

 

תודה לשלי לב- יו"ר הועד ולכל ההורים שתרמו, בישלו, הכינו, עזרו הגיעו ……

בזכותכם יצאנו לחופש חנוכה מוארות.

"כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן"!!

 

 

 

רביעי, 22 נובמבר 2017 11:17

מבזקי קשת

מעמד הר סיני בבית הכנסת - קבלת תורה שכבת ב'

סיפורי התורה כנושא לימודי מתחילים ללמוד בכיתה ב'. לרגע הפכו תלמידי השכבה לבני ישראל בלבושם, עברו ב"מנהרת הזמן", הקשיבו לדבריו של משה והתכוננו לקבלת ספר התורה. ההכנות היו מרגשות ומהנות. בגיגיות של מים וסבון כובסו הבגדים, שירים נלמדו, התרגשות וציפייה היו באוויר… למעמד הר סיני עצמו, שוב עברו הילדים ב"מנהרת הזמן" והגיעו לעמוד סביב של הר סיני, לבושים בבגדים נקיים וחגיגיים. ברקע קולות השופרות והרעמים, נמסרו עשרת הדיברות לעם ישראל.

בדרך חווייתית, מהנה ומעניינת, למדו הילדים  והבינו את משמעותו של המאורע עבור עם ישראל על פי המסורת. את סיום הנושא סיכמנו במסיבת התורה.

 

 

טקס קבלת ספר תורה- בהתרגשות רבה, בנוכחותם של הורי התלמידים ובניצוחם של הרב שלמה ומחנכות השכבה, קיבלו הילדים את ספר התורה בבית הכנסת שבכפר. הטקס היה מושקע ומרגש. לאחר דברי פתיחה התלמידים הופיעו ושרו את השיר: "כשקיבלו את התורה..." וכשקול השופר נשמע ברקע, נכנסו לבית הכנסת בעוברם מתחת לחופה. בהצלחה מרובה ולמידה מהנה לכל התלמידים!!

ביקור בבית הכנסת שבכפר במסגרת לקראת יום הכיפורים וקישוט הסוכות-

במהלך השבוע לפני יציאתנו לחופשת חג הסוכות וכמיטב המסורת, ביקרו כל כיתות בית ספרינו בבית הכנסת שבכפר ובאדיבותו הרבה של הרב שלמה. הסקרנות והתעניינות של הילדים היתה רבה ולאחר מתן זמן לשאלות מצדם, סיים הרב בתקיעה בשופר. עם היציאה מבית הכנסת, התארחו הילדים בסוכה הצמודה, בה שוחחו על ארבעת המינים .

עוד במסגרת חגיגות חג הסוכות, בית ספרינו לקח חלק נכבד בפעילות עם ולמען הקהילה: בכל כיתה קיבלו הילדים יונים לקישוט הסוכות שבכפר. היונים נתלו לפי ביקור הילדים בבתי הכנסת: בסוכת המניין המשפחתי המסורתי ובסוכת בית הכנסת המרכזי.

ילדי "קשת" והוריהם הוזמנו לבקר בסוכות בתי הכנסת, כאשר התכנית כללה את קישוט הסוכה, מפגש עם היונים שהוכנו מבעוד מועד בבית הספר, קטעי שירה, ברכות וכיבוד קל.

טקס חגי תשרי-  בית ספרינו לבש לבן וחגג בשמחה וברינה את בואם של חגי תשרי. בטקס חגיגי ומרגש, הופיעו תלמידי כיתה ג' בקטעי קריאה, שירה וריקוד לכבודה של השנה החדשה. הטקס היה מרשים ומחמם את הלב!! שנדע תמיד ימים שמחים ומאושרים!!

שיעור מדעים בכיתה ד'- במסגרת לימודי מאפייני החיים בכיתה ד', התלמידים התנסו בבניית דגמים של בעלי חיים, המדמים את אותו מאפיין חיים. לדוגמא: כמאפיין החיים- "הנשימה", התלמידים עיצבו מגרב דמות של עכבר, לתוכה הכניסו בלון המודבק לקש, ניפחו את הבלון ושחררו, כך שה"עכבר" נע. הדימוי הוא לכך שבתהליך הנשימה, בעלי החיים קולטים חמצן וממנו מפיקים את האנרגיה. ה"עכבר" אותו ניפחו, קיבל אנרגיה והחל לנוע.

בדומה לכך, כמאפיין החיים-"התנועה" (תנועתם של בעלי החיים), התלמידים בנו דמות של "ארנב" על גלגלים.

שיעור מדעים בכיתה ו'-  בית ספר עבר לשלב הבא בתחרות "חקר החלל והאסטרונומיה" בה   השתתפו 238 בתי ספר מכל רחבי הארץ. 136 מתוכם עלו לשלב הבא ואנחנו ביניהם.

כחלק מתהליך החקר, בו תשתתף השנה שכבת כיתות ו', התלמידים החלו ללמוד על שלבי החקר וביניהם- שאלת חקר מהי והדרך לניסוחה. התלמידים קישרו זאת לתוכנית הלימודים בנושא אנרגיות, המרות אנרגיה ומעברי האנרגיה. התלמידים קיבלו משטחי פוליגל, מקלות גדולים וקטנים, כדורי קלקר וכוסות פלסטיק חד-פעמיות. בעזרת כל אלה, בנו מסילות עם שיפוע ובלי שיפוע, והצליחו לאתר הגורם המשפיע: "הגובה" ואת הגורם המושפע: "אנרגיית הגובה של הכדור". מכאן יצאו התלמידים לשאלה: כיצד הגובה משפיע על אנרגיית הגובה של הכדור?

בנוסף, למדו התלמידים על מעברי האנרגיה של הכדור: מאנרגיית גובה (כאשר הוא נמצא בקצה השיפוע) לאנרגיית תנועה (כאר הוא נע על גבי המישור) ותרגלנו בשנית ניסוח של תרשים אנרגיה.

 

בעקבות שירים- במסגרת שיעורי מוזיקה, למדו הילדים על משוררים ושירים לקראת השנה החדשה. בדרך של התבוננות על בולים מאוירים, קיבלו השראה לצייר את מילות השירים. בעיצוב נפלא, העבודות הראויות לגאווה, נתלו על לוח צבעוני: "שירים מצוירים לשנה החדשה".

ביקור משלחת מבריטניה- לפני כשבוע, ביקרו אצלנו בביה"ס "קשת" משלחת של מורים וגננות מבתי ספר שיתופיים באנגליה, בעזרתה של מגבית בריטניה ושותפות צפון הגליל בסוכנות היהודית. את הביקור פתחנו עם נגנים מהתזמורת, שקיבלו אותם בקטעי נגינה ישראלים, הצגנו בפניהם את קיר השותפות שלנו- שמדגים את הקשר בין בית הספר לבתי ספר אחרים בארץ ובעולם, נכנסו עימם להדגמת שיעור אנגלית, נתנו להם טעימה ישראלית של קרמבו, במבה וטרופית וגולת הכותרת- שיתפנו אותם בהפסקה פעילה בריקודי עם ישראליים.

 

 

בית הספר שלנו פתוח תמיד בפני כל אורח… בואו ותתארחו!! תודה על הביקור...

 

רביעי, 28 דצמבר 2016 13:11

סיכום מחצית – בית ספר קשת

27/12/15

 

בחודש פברואר בטו בשבט נחלק תעודות מחצית ונסיים באופן רשמי מחצית ראשונה של שנת תשע"ז, עד אז נשתף בעשייה החינוכית העמוסה שנעשית בבית הספר בתחום החברתי והלימודי.  אז מה היה לנו -

טיולים – תוכנית הטיולים של בית הספר ייחודית ומלאה בטיולים לאתרים ברחבי הארץ.

מדי יום שני יוצאת אחת משכבות בית הספר לטיול בסביבה הקרובה או הרחוקה . לכל הטיולים ישנה הכנה והערכות מראש. הילדים נהנים מאוד , מכירים את הארץ , שומעים סיפורים, וחווים חוויות לימודיות וחברתיות .

 

מפגשי גיל הזהב – גשר רב דורי -  ילדי שכבת ג' נפגשים במהלך השנה  עם ותיקי הישוב במועדון גיל הזהב לפעילויות משותפות , בילוי זמן איכות בנעימים , לאחרונה ציינו יחד את חג החנוכה במסיבה משותפת מהנה ושמחה לכולם .

טקס חנוכה - שהובילה שכבת ד' התקיים ביום ראשון הוציא אותנו לחופש באור גדול  ובמסר – האירו מעצמכם וגם תזכו מאורם של אחרים.

מצעד הספרים - רחל קרסו רכזת שפה וילדי ועדת ספריה ציינו את פתיחת מצעד הספרים השנתי ביום שישי בחגיגיות רבה , הילדים נכנסו לכיתות , הציגו קטעים שונים מספרי ילדים, סיקרנו , המליצו  ועודדו את הילדים לקרוא מתוך רשימת הספרים המומלצת.  במהלך השנה תלמידי כיתות ה' – ו' מתבקשים להגיש יומני קריאה על ספרים שונים שהם קוראים.

במסגרת סל תרבות צפו תלמידי  א- ב בהצגת הזמיר ותלמידי ד- ו נפגשו עם המאייר והסופר יוסי אבולעפיה שעניין אותם בהומור ובאיורים בעבודתו המיוחדת.

דיאלוג יצירתי  למידת חקר -  חלק משכבות בית הספר כבר החלו את עבודת החקר שלהם  על כל שלביה  בסביבת חשיפה , בשאילת שאלות חקר  וחיפוש המידע . במסגרת הנושא השנתי – ירושלים חלק מהשכבות בחרו נושא זה כנושא החקר. נאחל לכולם למידה מעמיקה חקרנית מהנה ובעיקר מעשירה.

פעילות תלמידי שכבת ח'  - ביום רביעי  21/12/16 במסגרת מחוייבות אישית הפעילו תלמידי שכבת ח' את ילדי כיתות א', ב' ד' במגוון פעילויות ומשחקים . היה שמח ומיוחד לראות את בוגרי בית הספר חוזרים בתפקיד של מדריכים / מורים צעירים הם עשו זאת באחריות ורצינות רבה.

קבלת תורה כיתות ב'  - שכבת ב' קיבלו את ספרי התורה בבית הכנסת בשמחה רבה ובהתרגשות . כמידי שנה  הרב גולדפארם  הנחה והוביל את הטקס בחגיגיות רבה לקול שירת הילדים וההורים .

ימי הורים  - באמצעו של חודש דצמבר התקיימו שיחות הערכה ומשוב ,  שיחות אלו מאפשרות לילד, להורה ולמורה לשבת לדיאלוג קצר, למקד יעדים ולעדכן בהתקדמות לימודית וחברתית בכיתה ובבית הספר.

ביס ספר תאום  קינג דיויד -  בחודש נובמבר ביקרה אותנו נציגת משלחת בית הספר התאום שלנו במנצסטר , היא השתתפה בשיעורים שונים ואף לימדה שיעור אחד. כמו תמיד השיח החינוכי המתפתח מעניין ומעורר חשיבה.

בחירות מועצת תלמידים – חודש נובמבר כולו צוין בסימן חודש מעורבות חברתית וסובלנות , ילדים בשכבות ד- ו הציגו מועמדותם למועצת התלמידים וכל ילדי בית הספר התנסו בבחירות בהתאם לגילם. מועצת התלמידים גובשה ופעילותם יצאה לדרך עמוסה בתוכניות .