חינוך והשכלה - כפר ורדים - אתר המועצה המקומית
ראשון, 02 דצמבר 2018 10:37

יום המורה בכפר ורדיםהשבוע צויין יום המורה בכל מסגרות החינוך בכפר ורדים.
בביקורנו בגנים ובביה"ס, שמחנו לראות הנהגות הורים מפרגנות, מחבקות ומוקירות את צוותי החינוך ועובדי המנהל .
גם אנו במועצה מוקירים את את הנתינה האנסופית של  אנשי החינוך שלנו יום יום ושעה שעה לאורך כל השנה וכל זאת במטרה להעניק חינוך
איכותי, מחבק ומכיל לכל ילדי כפר ורדים.
 גם השנה בחרנו להעניק שי לכל הצוותים.

בתמונות צוותי החינוך באשכול הגנים, בתפן באמירים ובקשת מקבלים את השי.בברכה

 
חני יאיר
מנהלת חינוך
מועצה מקומית כפר-ורדים

hanny@ k-vradim.com
טל': 04-9977142 שלוחה 207
נייד:052-3429000

לאחר שנים רבות בהם פעלו הצהרונים בגנים ובבית הספר ע"י צוות מפעילות מסור וותיק שהפעילו זאת באופן פרטי, בעקבות חוק הפיקוח על הצהרונים המרכז הקהילתי בשיתוף מחלקת החינוך במועצה נערך השנה לקליטת הצהרונים. ההיערכות כללה גיוס צוות עובדים, הצטיידות, מפגשי הורים וכל שנדרש לטובת הסדרת המקום וקבלת הילדים.

מתחילת שנת הלימודים הנוכחית פועלים במסגרת המרכז הקהילתי שלושה צהרונים: שני צהרונים באשכול הגנים- צהרון גן צעיר שבו ילדים בגילאי שלוש עד ארבע וחצי שנים, וצהרון בוגר שבו ילדים בגילאי ארבע וחצי עד שש שנים. בצהרונים הגנים משתתפים 75 ילדים אשר נשארים בצהרון עם תום שעות פעילות הגן, בין השעות 13:30-17:00. בצהרונים מתקיימים חוגים להעשרת הילדים- חוג "חיידע" וחוג "שעת סיפור".                     

צוות הצהרונים בגנים מונה שמונה אנשי צוות ביניהם מירב רוחס מורנו גננת מוסמכת מובילה בצהרון בוגר וקורל רווח מורה מובילה בצהרון הצעיר ויחד איתן ארבע סייעות ושני תלמידי תיכון, הצוות מלווה ומונחה ע"י מנחת רשת "צהרים טובים" של החברה למתנ"סים.

בביה"ס "קשת" מופעל צהרון לילדי א'-ג' ומשתתפים בו 34 ילדים,  בצוות הצהרון שלושה אנשי צוות בהובלת רונית וייץ אשר עובדת מזה מספר שנים כמורה בבתי הספר בתחום התנועה והמשחק,    הצהרון פועל בשעות 13:45-16:45 ומתקיימים בו חוגי יצירה, קולנוע ושעת סיפור בשילוב מתנדבים פעילים מהכפר.

הילדים מקבלים ארוחת צהרים בשרית חמה ומזינה, והתפריט המוגש בכל יום הינו רחב ומגוון.      המרכז הקהילתי מעודד שילוב של מתנדבים בצהרונים מכל התחומים ובאם יש מי שמעוניין להתנדב בפעילות חד פעמית או מתמשכת הוא מוזמן לפנות אלינו.

הצהרונים יפעלו ברציפות לאורך שנת הלימודים וכן במהלך חופשת הקיץ ואנו תקווה שהילדים וההורים ייהנו משנת פעילות מהנה, בטוחה ומוצלחת.

 

 

 

ראשון, 26 אוגוסט 2018 13:02

מיידעון חינוך - ספטמבר 2018

 

תלמידים, הורים ואנשי חינוך יקרים,

אני שמחה ונרגשת לפתוח את שנת הלימודים תשע"ט כמנהלת מחלקת החינוך בכפר ורדים.

עם כניסתי לתפקיד, בחודש ינואר האחרון, עסקתי בהכרות עם מערכת החינוך בכפר על כל מסגרות החינוך שבה.  פגשתי מנהלים ואנשי חינוך דעתנים, ערכיים חדורי מוטיבציה וחזון , קהילת הורים תומכת שחינוך ילדיה הינו נר לרגליה ושותפים נוספים להובלת החינוך במועצה, במרכז הקהילתי , בתנועות הנוער ובמשרד החינוך. כולם יחדיו מאמינים שהחינוך הינו דרך חיים תוך השקעת משאבים רבים ביצירת מסגרות החינוך הטובות והאיכותיות ביותר עבור ילדי כפר ורדים.

לכן אין לי ספק כי יחד ומתוך שותפות אמיתית נוכל להצעיד את מערכת החינוך בכפר אל הצלחות חדשות והגשמת יעדים נוספים.

במהלך חופשת הקיץ שקדנו במועצה על ביצוע שיפוצי הקיץ ופיתוח תוכניות פדגוגיות-ערכיות בדגש על הרצף החינוכי והקשר בין כל מסגרות החינוך הפועלות בכפר וזאת על מנת ליצור סביבת למידה נעימה בטוחה ומצמיחה עבור כל ילדי כפר ורדים.

במסגרת שיפוצי הקיץ שודרגו תשתיות ובוצעו טיפולי בטיחות בכל המסגרות החינוכיות.

באשכול הגנים  בוצעו עבודות תחזוקה  בחצרות, שודרגו הפרגולות ונצבעו כל גני הילדים. הצוות החינוכי בהובלתה של איריס לביא מנהלת אשכול הגנים נערך לקלוט את הילדים כבר ביום שישי ה31.8.18

ביה"ס קשת, ערוך ומוכן לקבלת התלמידים. במהלך חופשת הקיץ החלה הקמתו של הגן המוסיקלי "גן וצליל" לזכרו של סמ"ר גיא לוי בחצר ביה"ס. הגן מוקם להנאת תלמידי בית הספר ביוזמתם ותמיכתם של גליה ורן הוריו של גאי לוי ז"ל ובסיועה של חנות יד שניה. אנו מקווים לחנוך את  הגן מיד לאחר החגים.

בתיכון אמירים נערך שיפוץ נרחב במסגרתו הוסדר שער הכניסה האחורי לביה"ס מכיוון רחוב הירדן ונבנתה סככת אופניים בכניסה הראשית לביה"ס. מבנה חטיבת הביניים שודרג ונצבע כולו, בוצעו שינויים והתאמות במבנה ההנהלה ,בוצעו עבודות גינון בכל המרחבים הפתוחים בביה"ס והותאם חלל שישמש כמרכז למידה.הגלריה באמירים שודרגה בסיוע משרד החינוך וקדימה מדע למרחב למידה חדשני FLS-future learning space -- המשלב טכנולוגיה מתקדמת שתאפשר למידה משמעותית , שיתופית והתנסותית התואמת את המאה 21.

בהזדמנות זו אני מבקשת לברך את מנהלת ביה"ס שרון בינדר ואת כל הצוות על ההישג המרשים באחוזי הזכאות לתעודת בגרות איכותית (25%) ובאחוז מסיימי 5 יח"ל במתמטיקה (29%) - מהגבוהים שבמחוז צפון.

אנו מקדמים בברכת הצלחה רבה את מנהל ביה"ס תפן הנכנס- איתי דינר, איש חינוך מנוסה המגיע לביה"ס לאחר ארבע שנים בהן ניהל את ביה"ס הדו- לשוני במשגב.

גם בביה"ס תפן- בוצעו שיפוצי קיץ והוקם בחטיבה העליונה מרחב למידה חדשני בסיוע ותמיכת משרד החינוך.

עם תחילת תפקידי כמנהלת מחלקת החינוךולאחר שלמדתי על הפעילות החינוכית הערכית המשמעותית והמרשימה המתקיימת בכפר ורדים,החלטתי להקדיש את הישיבה הראשונה של ועדת החינוך היישובית לנושא הערכים וזאת מתוך תפיסת עולם הרואה בו את לב השליחות החינוכית של המערכת בכלל ושלי בפרט. הקולות שעלו במפגש ועדת החינוך לא רק שחיזקו את חשיבות הרעיון והצורך בעצירה למחשבה ולברור ערכי כחלק אינטגרלי מהעבודה החינוכית, אלא גם ביטאו רצון לחיזוק השותפות חינוכית של כלל המסגרות בכפר ורדים: פורמאליות, בלתי פורמאליות, הורים וקהילה.

לקראת הישיבה הבאה של ועדת החינוך שהתכנסה בחודש יוני , גיבשנו הצעה לתוכנית ערכית יישובית שמטרתה: העצמת העיסוק בערכים לאורך כל רצף הגילאיםמהגנים ועד סיום י"ב ותוך שילוב כללהמעגלים הנוגעים בילדים ובנערים התוכנית שהוצגה בפני ועדת החינוך והתקבלה, כוללת מספר שלבים, מתפרסת על פני 3 שנים, מחוברתלחזון של כפר ורדים ובעיקר למחשבות על תמונת החינוך בכפר בשנים הבאות כפי שהיינו רוצים לראות.

אני מקווה שהתוכנית הערכית יישובית תאפשר לנו לחלום ולהגשים ובכך לחזק את ההשראה והחזון שהם כל כך חשובים לאנשי החינוך בעבודה היומיומית שהיא לעיתים לא פשוטה.

בסיום דברי אני מבקשת להודות לשותפים יקרים במועצה:

לסיוון יחיאלי ראש המועצה על החזון והחלום ועל כך שהחינוך בראש סדר העדיפויות שלך.

לורד אמר, מנכלית המועצה וקודמתי בתפקיד, על הליווי הצמוד עם כניסתי לתפקיד ועל כך שתמיד דלתך פתוחה לחלום ביחד.

לשירי סלע הקבס"ית וללורן עמר מזכירת חינוך על הדאגה לכל הפרטים הקטנים ויש הרבה מהם בעיקר לקראת פתיחת שנה.

לבועז מנהל יחידת הנוער על הובלת כל פעילויות הקיץ בנועם באחריות ובמקצועיות ועל היותך שותף לחשיבה ולהובלה

לכל היקרים במחלקת ההנדסה :שי ציון וטל שעמלו כל חופשת הקיץ וליוו מקרוב את כל תהליכי השיפוץ והתחזוקה במקצועיות ובמסירות.

ולכל שאר עובדי המועצה הרואים בחינוך את לב העשייה.

אמר פיטר דרוקר: " הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד היא ליצור אותו"

מאחלת לכולנו שיחד ומתוך שותפות לדרך נמשיך ליצור עתיד מבטיח לילדנו

שנת לימודים פוריה

חני יאיר

מנהלת מחלקת חינוך.

תושבים יקרים שלום רב,

המרכז הקהילתי מסיים את שנתו השנייה ונערך  לפתיחת השנה החדשה.

בשנה שהסתיימה נפתחו תכניות חדשות,כמו :מרכזי למידהבמתמטיקה ואנגלית , "חוג לכל ילד" , נגרייה קהילתית , סדנאות מדעים ,רובוטיקה ומייקרים, קורס שיווק דיגיטלי, תכניות נגישות, "ביה"ס של החופשות " ,קתדרה להורים, קליטת חוגי סיור, פתיחת פעילויות ספורט ותנועה באולם הספורט החדש, מתן מענה לנוער להט"בי והוריהם, היערכות לפתיחת הצהרונים, יצירת שותפות חדשה עם הקהילות היהודיות בליסבון ובמטרו ווסט ועוד... זאת לצד המשך הפעלת תחומי הפעילות קיימים עם צוות מקצועי שותף ומגובש.

עשייה רבה לפנינו בחיזוק כל תחום ובראייה והובלה כוללת של כל תחומי הפנאי בישוב בחיזוק כל תחום ובהובלה כוללת של תחומי הפנאי בישוב.

תודתי למועצת כפר ורדים, לראש המועצה ,לחברה למתנ"סים, לחברי ההנהלה ולעובדי המרכז הקהילתי על ההשקעה הרבהכדי שהמרכז הקהילתי יצמח ויצליח ובעיקר לכם התושבים על ההגעה לפעילויות והשותפות לדרך.

מי ייתן ותביא אתה השנה החדשה אחדות, הצלחה והרבה שמחה!

 

              בברכה,

                             ליאת בלכר
                                                        מנהלת מרכז קהילתי כפר ורדים

 

 

השנה גן חוחית הצטרף כפיילוט לפעילות משותפת עם ספריית בית ספר קשת.

שיתופי הפעולה כוללים מפגשים חודשיים ופעילויות בעקבות משורר/סופר/יוצר.

התוכנית שנבנתה בשיתוף פעולה בין הספרייה והגן,בהלימה לתכנים הנלמדים בגן, בדגש על הנושא הייחודי "תאטרון ובמה" בו עוסק הגן לאורך השנה.

עד כה הכירו הילדים סיפורים ושירים של לוין  קיפניס,  לאה גולדברג ויהונתן גפן.

הפעילויות מגוונות ומאפשרות בדרך זו חשיפה והעשרה לתחומים דעת רבים,  הכרות מעמיקה יותר עם בית הספר, הספרייה והקהילה.

 

תודה לבנות הספרייה נטע וגיתית על התהליך, ההעשרה והידע המועברים לילדים.

 

 

 

שיתוף פעולה חדש נוצר לאחרונה בין הספריה שבמרכז הקהילתי לגנים בכפר ורדים.

במסגרת פעילויות הספריה לציון 70 שנה למדינה, מגיעגן חוחית לספריה מדי חודש בליווי הגננת ענת קליינמן והסייעות.

היוזמה, אומרת נטע סט-אבלס, מנהלת הספריה, התגבשה כדי לחשוף את הילדים לסופרים ויצירות עבריות שנכתבו במשך שנות קיומה, וכן להתחבר לתכנים המועברים בגן.

 ילדי הגן, שהציגו להורים בט"ו בשבט הצגה עם שירי לוין קיפניס, שמעו על סיפוריםשלו שטרםהכירו, המחיזו את "שישה בשקיק אחד" ואף למדו קצת עליו ועל פועלווכי נכדו גר פעם בכפר.

מפגש נוסף נסב סביב הסופרת לאה גולדברג, הילדים הקשיבו לסיפור "כובע קסמים" אותו הקריאה הספרנית גיתית נאה.  לרשות הילדים הועמדו שלל כובעים שהביאו הספרניות מרחבי העולם, וכל ילד בחר לעצמו כובע. הילדים הסתובבו עם הכובעים ואף יכלו לעמוד מול מראה, שהוצבה במיוחד עבור הפעילות ולדמיין מה היו רוצים להיות (כמו בסיפור).

בהמשך, שרו הילדים יחד עם הגננת, הסייעות והספרניות שירים מאת לאה גולדברג: "פזמון ליקינתון" ו"מה עושות האיילות". בסיום הפעילות מוקצה זמן קבוע לקריאה חופשית בפינת הילדים - לבד, עם אשת צוות או בקבוצה.

הספרניות הזמינו את הילדים לבוא עם הוריהם אחה"צ לשאול ספרים ולהנות מפעילויות אחרות של הספריה כגון תאטרון סיפור.

הילדים, צוות הגן והספרייה נהנו מאד. לאחר גיבוש המתכונת המוצלחת למפגשים בכוונתנו לצרף בהמשך גנים נוספים.

 

 

גיתית מקריאה את "כובע הקסמים" 

 

שרים את שיר היקינטון - לאה גולדברג 

ראשון, 11 פברואר 2018 12:53

שוק עליות בחט"ב אמירים
במסגרת שיעורי היסטוריה יצרנו תכנית העוסקת בשבעים שנים למדינת ישראל. היחידה הראשונה עסקה בעליות לאחר קום המדינה. לאחר לימוד של מושגים חשובים

הקשורים לעלייה ארצה וצפייה בסרט המיתולוגי "סאלח שבתי", חולקו התלמידים לקבוצות וכל קבוצה למדה על אחת מהעליות. את התוצרים הציגו התלמידים היום ב "שוק עליות".
כל קבוצה יצרה דוכן בו הציגה את העלייה שלה באמצעות פלקט מידע, אוכל, תכשיטים, ביגוד, כלים, מוסיקה וריקודים שמאפיינים את העלייה.

התלמידים הסתובבו בין הדוכנים ולמדו על העליות השונות.

אנו גאות בהתגייסות של התלמידים וגם שלכם ההורים בסיוע שהגשתם לילדים בהכנת האוכל ובאיסוף העזרים הנלווים.


"שוק העליות" היה, ללא ספק, הפנינג ססגוני של צבעים טעמים ריחות וקולות שאיפשרו לילדים ללמוד בדרך חווייתית על ההיסטוריה שלנו כעם וכחברה.

מצרפות מספר תמונות שיעבירו את האווירה הנפלאה ואת ההשקעה של הילדים.

 
 
 

 

 

במסגרת שנת התנדבות בקהילה יצאו קבוצת תלמידות משכבת ח' , שבחרו להתנדב בבית בחורש, ביום ראשון ה-4/2/18 לחגוג את ט"ו בשבט. את הפעילויות היפיפיות הכינו והפעילו קבוצת הבנות בניצוחן של שתי מחנכות מהשכבה מריאנה אמסילי ועינת ממן.

בין הפעילויות השונות היו הכנת עץ עם שמותיהם של הדיירים, עציץ נוסף, המעוטר בניירות צבעוניים, סלט פירות, שיפודי פירות יבשים וקינחו בחידון טריוויה על ט"ו בשבט.

הבנות חזרו נרגשות מערב זה, וגם דיירי הבית שמחו מאוד והזמינו אותנו לפעילויות משותפות נוספות.