ראשון, 31 דצמבר 2017 14:30

הודעת בטחון

 

בשבוע האחרון התקיים במשרדי המועצה מפגש של מפקד תחנת המשטרה והפיקוד הבכיר עם ראש המועצה, מנכ”לית המועצה, הקב”טית וסייר המועצה. במפגש עלו לדיון מספר נושאים כשהעיקרי בהם הוא נושא הפריצות לבתים.

הוסבר והודגש לצוות התחנה כי למרות שמספר הפריצות עפ”י הסטטיסטיקה המשטרתית אינו גדול, כל פריצה וחדירה לבית בישוב מערערת את ביטחונם האישי של התושבים ובכל פריצה מדובר בעולם ומלואו.

הודגש כי הנוהג של סגירת תיקים “מחוסר עניין לציבור” בסמוך לפריצה אינו מקובל ויש בו כדי לפגוע קשות באמון הציבור בעבודת המשטרה מפקד התחנה הנחה כי אין לסגור תיקים והבהיר כי חקירת המשטרה אינה אמורה להפסק בשלב כה מוקדם. מפקד התחנה הציג  בפנינו את  תוכנית העבודה של התחנה לשנת 2018 אשר מתוכננת בה שימת דגש על כפר ורדים, הגדלת  הכח המשטרתי והנראות בצורה משמעותית על מנת למנוע פריצות נוספות ולמען הגברת הביטחון האישי, כל זאת בשיתוף פעולה ותיאום מלא עם מחלקת הביטחון במועצה.

אנו מבקשים לרענן ולהדגיש את הפעולות שעלינו לנקוט לשמירה על בתינו במיוחד בימים אלו, במהלך חודשי החורף, כאשר אנשים מייחסים רעשים למזג האוויר.

 

 

  • חשוב מאד לידע את השכנים וחברים בדבר היעדרות ממושכת מהבית. בקשו מהם להיות עירניים, להיכנס לחצר האחורית שלכם, ולהדליק מידי פעם את האור בביתכם,על מנת לתת "תחושת חיים" בבית.
  • המקום הראשון אליו מגיעים הפורצים בדרך כלל הוא חדר הארונות או ארונות בגדים  הקפידו לא להשאיר במקומות אלו דברים בעלי ערך / כסף.
  • הקפידו לא להשאיר באופן גלוי לעין מכשירים "מושכי תשומת לב" כמו מחשב נייד, אייפד וכו.
  • במידה ובביתכם מותקנת דלת סורג לחצר/ כניסה אחורית– ודאו שהיא מסיבית ואינה ניתנת לעקירה בהינף יד הקפידו לנעול היטב דלתות וחלונות.
  • במידה וביתכם מוגן ע"י מערכת אזעקה -  בדקו עם המתקין את מיקום הגלאים וסוללת הגבוי. הפורץ, כבר בדרכו למערכת, אמור להתגלות ע"י הגלאים במידה והוא מנתק את מערכת האזעקה,
  • אמורה להתקבל קריאה במוקד. רצוי לבצע בדיקה תקופתית ולוודא תקינות הסוללות והגלאים.
  • הפעילו את מערכות האזעקה, במידה ויש, אפילו אם הנכם יוצאים מהבית לזמן קצר ובשעות הלילה
  • אל תשאירו מפתחות בדלתות מהכיוון הפנימי שלהן ( המפתחות מקלים על הפורצים להימלט במהירות)
  • חשוב ביותר להודיע לנו/ למשטרה בטלפון 100 , בזמן אמת על כל תנועה חשודה של רכב/ אדם. כל הודעה שלכם נבדקת ומטופלת באופן מידי

 

 תושבים אשר מעונינים להתגייס ולהתנדב במשמר האזרחי מוזמנים ליצור קשר עם סער 0524296702

 

בברכת בטחון,

תושיה סוחריאנו

קב"ט מ.מ. כפר ורדים

נייד:    052-4296700