27/4/17

 

הצורך לייעל את צריכת החשמל הנו צורך עליון ויסוד לקידומו של משק אנרגיה מודרני ומתקדם.
חברת SEENER-G  פיתחה את מערכת 2000MD ניטור אנרגיה, התייעלות  וחיסכון אנרגטי. חיסכון באנרגיה משמעו הפחתת פליטות גזי חממה. מערכת 2000MD היא מערכת משולבת מחומרה ותוכנה המבצעת ניטור אנרגיה וניתוח נתונים, מפקחת על צריכת האנרגיה בארגון עם חדר מצב אוטומטי וממליצה על שינויים ושיפורים לחיסכון אנרגטי.


חדר מצב אוטומטי מבצע ניתוח ההתייעלות הכולל:

  • צמצום בצריכת החשמל
  • המלצה לשינויים הנובעים ממערכות האנרגיה וממכשירי חשמל יעילים יותר

המערכת הותקנה בשני בתי ספר בכפר ורדים: בית ספר "קשת" ותפן.

בתקופה קצרה התגלה ע"י מערכת MD2000 שצריכת האנרגיה גבוהה מהדרוש בזמן שאין פעילות בבתי הספר. הנושא ניבחן ע"י הנהלת בית הספר ונימצא שמזגנים, עגלות טעינת מחשבים ותאורה עבדו שלא לצורך בשעות שאין פעילות בבתי הספר. עקב כך ננקטו מספר צעדים להתייעלות. כתוצאה מכך ראינו ע"י המערכת שצריכת האנרגיה ירדה בכ – 70%.

 

המערכת היא לא רק מערכת ניטור אנרגיה. זאת גם מערכת חינוכית ממדרגה ראשונה  בכך שהיא ידידותית למשתמש וכל תלמיד יכול לראות מה צריכת האנרגיה של בית הספר בכל רגע נתון .כמו כן בטבלאות אנרגיה מצורפת עמודה המראה כמה ק"ג CO2 נפלט לאוויר .

מצורפת דוגמא של בחינת בית ספר בזמנים שאין פעילות  (פרמטרים שאנחנו מעדכנים בתוכנה)- התוצאה בקו"ש, וק"ג פלטות  CO2 נדגם בתאריכים 21/1 עד 28/1. בשעות ללא פעילות הבזבוז היה 1623.9 ₪. החיסכון האפשרי במקרה הנ"ל היה עד 1200 ₪ 

 

 

 

ביום חמישי, 14.5, הותקן מעבר חצייה פעיל  (שלב ראשון- פיילוט) המופעל ע"י אנרגיה סולארית בסמוך לבית הספר היסודי קשת בכפר ורדים. את המערכת (פרי פיתוח משותף של תושב הכפר מיכה בר-מאיר) יצרה והתקינה חברת אינטרפלקס סולאר מיכה בר מאיר מוביל את הפיילוט ומקדם את הנושא מול משרד התחבורה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים – מלווה את הפיילוט בתיעוד מצולם וסקרי משתמשים (הולכי רגל ונהגים.

 

מקור האנרגיה במערכת מעבר חצייה פעיל הינו מקור סולארי, העונה למגמה העולמית של שימוש באנרגיות מתחדשות. המערכת ניתנת להתקנה על גבי עמוד קיים והחוסכת הקמת תשתית חדשה.

יתרונות המערכת: שיפור בטיחות הסביבה להולכי הרגל ולנהגים, המערכת סולארית וניתנת להתקנה ע"ג עמוד קיים ולכן אין צורך בבניית תשתית חדשה.  (קו מתח או הצבת עמודים חדשים), שימוש במערכת חכמה מקטין את הצריכה באנרגיה ומאריך את חיי המוצר, מרחק נראות של 500 מטרים ומעלה  משני עברי מעבר החצייה במשך כל שעות היממה, גיבוי המערכת 3-4 ימים ללא חשיפה לשמש, עמידה בכל תנאי מזג האוויר, תחזוקה מינימאלית.

 

מנהל התפעול של המועצה, ציון דרור מסביר: "המערכת למעבר חצייה מפעילה התרעה חזותית בעת  שהולך הרגל מודיע על כוונתו לחצות את הכביש בלחיצת כפתור. בשונה ממערכות דומות מורכב רדאר (חיישני תנועה) לזיהוי הולך רגל. דווקא ההפעלה הידנית, אמורה להשהות מעט את הולך הרגל המתפרץ אל תוך מעבר החצייה כדבר המובן מאיליו ולאפשר לנהגים להגיב מבעוד מעוד. המערכת מופעלת בקשר רדיו ובעתיד יתווסף גם משדר בגלים קצרים שיוכל לתקשר עם הרכבים החדישים המיוצרים כיום ולהעלות על לוח השעונים התרעה על הולך רגל החוצה בסמוך למקום הרכב.   

 

על כל עמוד במדרכה מצד אחד של מעבר החצייה, מותקנת יחידת בקרה, שלטי אזהרה מוארים ופנסי כביש ותמרורים מהבהבים. בנוסף, בשעות החשיכה, נדלקים פנסים המאירים את מעבר החצייה ומגבירים את נראותו של הולך הרגל, במקביל להגברת נראותו של המעבר עבור הולך הרגל במיוחד לקשישים כפי שעולה ממחקרים בתחום – חוששים יותר ליפול בעת הירידה מן המדרכה אל מעבר החצייה, מאשר להיפגע מרכב ולכן אינם מיישמים את הכללים של חצייה בטוחה. כעת אנחנו בשלב הפיילוט, עורכים תצפיות והערכות לזמן חציית הכביש ובהתאם מכוונים ומתכננים את המערכת.

 

ראש המועצה המקומית, סיוון יחיאלי: "מעבר החצייה הפעיל הראשון הותקן,  במקום בו נדרשים ילדים ובני נוער רבים לחצות את הכביש בין אם במהלך שעות הלימודים ובין אם במסגרת החינוך הבלתי פורמלי. אנחנו דואגים לאבחון בעיות תשתית ומחפשים פתרונות שעשויים לתרום לשיפור בטיחות הולכי הרגל.

אני מבקש להודות למיכה בר מאיר על המהלך".